Klicki 1000 soovitust

Elektrokardiogramm käekellaga: Withings Move ECG hoiab südamenäitajatel silma peal

Withingsi nutikellad on teistsugused kui tavaliselt. Neil on päris osutid, kuid lisaks ka mobiiliäpp. Nüüd saab uue Withingsi kellaga Move ECG väga täpselt südamel tähelepanu hoida ja mobiiliäpiga analüüsida, mis seisus on kõige tähtsam organ.

Withings Move ECG (hind 99,99 eurot ehk praegu -40 €) sobib kõigile neile, kellel südame tööd vaja jälgida – kas terviseprobleemide tõttu või aktiivselt sporti tehes. Niipea, kui tunned, et südames pistab, puperdab või on muudmoodi ebamugav, suru sõrmega kella küljenuppu ja teise sõrmega hoia kinni kella servast. Elektrokardiogramm joonistatakse 30 sekundi jooksul mobiiliäpiga ekraanile ja salvestatakse.

Elektrokardiogrammi võib salvestada ka siis, kui mobiiliühendus puudub – kell saadab selle äppi järgmise ühendusega andmeid sünkroniseerides.

Südant mõõdetakse randme poolel asuvate elektroodidega üsna samamoodi, nagu käib arsti juures. Teise käega peab korpusest kinni hoidma, et tekiks vooluring läbi vastaskäe. Tegemist ongi meditsiiniliselt välja töötatud lahendusega, mis tehti koostöös kardioloogidega.

Tavainimene ei pruugi salvestatud EKG-st midagi välja lugeda – sellepärast saab äpis salvestada graafiku PDF-ina ja oma südamearstile saata. See on oluline materjal, sest südame rütmihäired võivad tekkida ootamatult ja arsti juures EKG-d mõõtes ei pruugi midagi ebaharilikku näha olla.

Muidugi teeb kell ka kõike muud, mida aktiivsusmonitorid tavaliselt teevad. Osutitega klassikaline kellaaja näit on üks tavaline funktsioon, lisaks kuvab lisaosuti päeva jooksul tehtud samme ja see salvestatakse ka mobiiliäppi. Pikk vajutus kellanupul hakkab salvestama trenniandmeid ja saadab need samuti nutitelefoni, kuvades hiljem teekonda kaardil. Niimoodi saab träkkida kõndi, jooksu ja ujumist (veekindel kuni 50 m), aga ka tõusumeetreid, kuna kellal on olemas kõrgusmõõtur ehk altimeeter. Öösel salvestab kell unekvaliteeti, päeval aktiivsust.

Aku laadimisega pole vaja muret tunda. Aku on vahetatav ja seda peab tegema kord aastas – keskmiselt peab üks aku vastu kuni 12 kuud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.