Enam soodsamaks minna ei saa: uus sülearvuti alla 300 euroga

Kui sülearvutit on vaja sellisteks igapäevasteks põhitegevusteks nagu veebi kasutamiseks, meilide lugemiseks, suhtlemiseks ja tekstide kirjutamiseks, siis pole mingit põhjust kulutada sellisele lihtsale töövahendile suurt summat. Alla 300-eurone uus masin saab kõigi nende põhitegevustega hakkama., kui pole vaja iga päev mängida või graafilist töötlust teha.

Alla 300 euro maksab praegu tuntud tootja HP sülearvuti HP 14z (hind 299,99 eurot). Kas on midagi väga olulist, mida sellest üliodavast uuest (valgest) arvutist ei leia? Heidame pilgu tehnilistele näitajatele ja lisaomadustele, et selgust saada.

Protsessoriks on kahetuumaline AMD Athlon Silver 3050U, mis tõesti ei pruugi olla mõeldud võimsateks graafikamängudeks või video monteerimiseks, kuid kahe tuumaga AMD on väga energiasäästlik. 41 Wh aku kestab 10 tundi ja HP kiirlaadijaga saab selle alati kiiresti täis.

14-tolline ekraan (1366 x 768 pikslit) on mati kattega, mis väldib peegeldusi. See omadus on tavaliselt olnud äriklassi masinatel. Koolitöödeks ja kontoritööks seega samuti sobib.

Muidugi pole soodsa hinnaklassi masinal äriklassi metallkorpust, kuid plastist korpusega HP on disainitud vägagi mugavaks igapäevaseks kasutuseks ning see konkreetne mudel on valget värvi, mitte keskpäraselt hall.

Operatiivmälu 4 GB on üsna minimaalne, mis tööarvuti normaalseks tööks vaja, kõvaketas (eMMC välkmälu) on mahuga 64 GB. Mahukamaid asju, mida igapäevaselt vaja ei lähe, saab hoida ka mõnel välisel kettal või pilveteenuses (valikuid on palju – Google, Microsoft, Dropbox jne). Internetiühenduseks on olemas WiFi 802.11ac ja isegi LAN pesa on küljel eraldi olemas, mida paljudel õhukestel ärimasinatel enam alati polegi.

Ühendusvõimalusi on soodsa arvuti kohta tõesti üsna palju: kaks USB 3.1 pesa, USB C pesa, HDMI, LAN pesa (RJ45), kõrvaklapi-mikrofoni kombopesa. Seega kõik vajalikud ühendused on olemas. Enne mainitud väikest salvestusmahtu aitab muide leevendada ka eraldi SD kaardi pesa. SD kaarte on mahult juba pea sama suuri kui kõvaketas ja neid on lihtne alati kaasas kanda, hind pole enam ka väga kallis. Ühele mälukaardile saab nii oma pildiarhiivi kui vajalikud dokumendid salvestada. Kui 4 GB operatiivmälust tundub paljude brauseriakende korraga lahti olles väheseks jäävat, saab seda tulevikus laiendada sel mudelil kuni 16 gigabaidini.

Kui eesmärgiks on võimalikult soodne ja kerge sülearvuti, millel vaatamata hinnale siiski palju ühendusvõimalusi ja korralik aku tööaeg, siis alla 300 euroga saab tõesti hakkama. See HP masin mudelinimega 14z on hea nii kooli- kui tudengiarvutiks, kontoritööks kui reisil kasutamiseks, sest kaalub vaid 1,47 kg. Rahakotti jääb samuti piisavalt palju alles, et investeerida selle sülearvuti ostmise kõrvalt veel mõnesse välisesse andmekandjasse (SD või SSD) või miks mitte ka lisamälusse (RAM).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.