Klicki 1000 soovitust

Eriti mobiilne: kolm 13-tollist sülearvutit, millega võid rännata kuhu iganes

Kui otsid sülearvutit, mis oleks sobiv igale poole kaasa võtta, siis tuleb otsida selliste hulgast, mis oleksid samal ajal kerged, õhukesed ja võimsad, sest reisil olles peab masin hakkama saama kõige vajalikuga kontoritööst videote vaatamise ja mängudeni. Otsisime välja kolm head reisiarvutit, mis sellised ongi.

Asus ZenBook 14 – 1249 eurot

Asuse sülearvuti ZenBook 14 mudel UX433FLC on võimas ja kerge, samas on selle 14-tolline ekraan mahutatud 13-tollise arvuti mõõtmete sisse. Seega saad sama suure arvutiga, millised olid vanasti tavaliselt 13-tollised, kasutada 14-tollist (puutetundlikku) ekraani. Lisapind on saavutatud ekraaniäärte arvelt – need on väga õhukesed (2,9 mm).

Väga kompaktsesse masinasse on omapärase lahendusena ära mahutatud numbriklaviatuur, mis kuvatakse puuteplaadil. Puutetundlikult puuteplaadilt saab numbreid mugavalt sisestada ja eraldi klaviatuuri pole selleks vaja.

Turvalisus on reisides samuti väga oluline – ZenBook 14 on näotuvastusega ja oskab omanikku veebikaamera abil ära tunda, et sülearvuti kiirelt lahti lukustada.

Võimsa Inteli i7 protsessori jahutuseks kasutatakse spetsiaalset lahendus, mis tõstab arvutit avades klaviatuuri natuke üles, et õhk pääseks põhja all paremini liikuma ning jahutama.

HP Spectre x360 (2020) – 1399 eurot

Täiesti uus HP mobiilse sülearvuti mudel Spectre x360 (2020) on stiilne nagu kõik eelkäijad, kuid saanud juurde võimsama ja moodsama sisu. masin kaalub vaid 1,3 kg, aku kestvus on üsna ulmeline – 22 tundi ja 30 minutit ning protsessoriks Inteli uusim i7.

Sisse saab logida nii näotuvastusega infrapunakaamera abil kui sõrmejäljelugejaga, ärikasutaja jaoks on kindlasti oluline ka veebikaamera ja mikrofoni eraldi väljalülitamise nupud.

HP teeb helisüsteemi osas koostööd oma ala tipptegija Bang & Olufseniga, WiFi aga toetab uusimat ja moodsaimat 802.11ax standardit.

Apple MacBook Air 13 (2019) – 1129 eurot

Macbook Air pole enam ammu teistest oluliselt kallim, vaid nüüd isegi mõnedest konkurentidest odavam. Kuna tegemist on ikkagi Apple´iga, millel riistvara ja tarkvara pandud sama tootja poolt täpselt koos toimima, siis saab Inteli i5 protsessoriga kõik tööd sujuvalt tehtud ning Apple´ile omaselt on nii disain, koostekvaliteet kui võimalused tööd teha ja mängida väga head.

Aku kestab 12 tundi, kõik lisaseadmed saab ühendada USB Type-C pesade abil ja arvutil on turvalisuse lisamiseks nii veebikaamera kui sõrmejäljelugeja.

Milline arvuti võtta?

Kui vajad eriti head ekraani ning teed reisil olles foto- ja videotöötlust, kasutad graafikaprogramme ning oled kodus Mac OS Mojave operatsioonisüsteemiga ning Mac-i programmidega, siis on loomulikult ainuõige valik Macbook Air.

Kui vajad suurimat ekraani, millel võimalikult palju korraga näha ja eraldi numbriklaviatuuri arvude sisestamiseks, siis pakub selleks parimaid võimalusi Asus Zenbook 14.

Kui oled nõudlik ärikasutaja, vajad stiilset masinat, mis on turvaline ja kunagi alt ei vea, siis HP Spectre x360 on ilmselt see õige.

See on Klicki poolt toimetatud ja kureeritud rubriik, kus Klick soovitab oma tootevalikust nutikaid, lahedaid ja huvitavaid asju ning annab nõu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.