Klicki 1000 soovitust

Galaxy S21 seeria – suurem ja väiksem samm edasi

Samsung toob igal aastal välja oma uue Galaxy S seeria, mis sel korral kannab juba numbrit 21. Uutest mudelitest on valida erineva mälumahuga isendeid, kuid lisaks Galaxy S21-le, mille uuendusi on võrreldes eelmise põlvkonnaga vähem, tuli välja ka veidi täiendatud S21+ ning tippude tipp ehk S21 Ultra, millel oluliselt rohkem muudatusi.

Samsung Galaxy S21 5G (8 + 256 GB mudeli hind 849,99 eurot) on hea telefon nii kaamera kui mänguvõimaluste poolest. Kaamera puhul (nagu ka teisteski siin tutvustatavates mudelites) on eriti hea võimalus salvestada kuni 8K videoid 24 kaadrit sekundis, kuid see pole ainus funktsioon kaameral, mis tähelepanu tõmbab.

Kuna 8K video kaadrid on juba niivõrd teravad, et kannatavad fotona kasutada, siis võidki oma 8K videost hiljem leida sobivad hetked, mis pildina ära salvestada ning mida pildistamisel kunagi tabada ei suuda. Näiteks võid videoga jäädvustada ekstreemspordi parimaid hetki või kiiresti liikuvaid objekte lindudest-loomadest autode-lennukiteni.

Tagumine põhikaamera on 64 MP sensoriga ning väga hea ka hämaras pildistamiseks. 30x digitaalne suum on sobiv nii kaugete asjade pildistamiseks kui mõnikord ka lihtsalt binoklina kasutamiseks, et vaadata kaugemale üle tee jääva poe vaateaknalt silte või uurida, mis täpp see silmapiiril paistab.

Galaxy S21 on ka käes mõnusalt kompaktne ja õhuke, kaamerad on aga koondatud uutmoodi disainiga kaamerakorpusse ülemises vasakus nurgas. Kuigi ekraani kaitseb uusim Gorilla Glass Victus kriimustuskindel kate, pole paha mõte ka mõni korpust kaitsev ümbris muretseda, mis aitab telefonil kauem ilusat kaubanduslikku välimust säilitada.

Mängudeks on Galaxy S21-l kiireim Exynos 2100 (5 nm) protsessor ja kvaliteetne 1080 x 2400 piksline Dynamic AMOLED ekraan.

Samsung Galaxy S21+ 5G (8 + 256 GB mudeli hind 1049 eurot) on eelmisest veidi suurema ekraaniga (6,2 asemel 6,7 tolli), sama kaamerakomplektiga (selfie kaamera 10 MP, põhikaamera 64 MP, lainurk-kaamera 12 MP, ülilainurk-kaamera 12 MP), kuid suurema akuga (4000 asemel 4800 mAh). Seega kui tahad natuke suuremat ekraani ja mahukamat akut, siis sobib paremini see “plus” mudel.

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (12 + 256 GB mudeli hind 1199 eurot) on Samsungi Galaxy S21 seeria tippmudel ning tipp tõesti üsna mitmes mõttes – nii jõudluse kui kaamera võimekuse osas. Esiteks on ekraan kõige suurem selles seerias ehk 6,8-tollise diagonaaliga ning kumerate äärtega. Teiseks – esikaamera on 40 MP sensoriga ehk suurema eraldusvõimega. Tagakaamerate komplekt on samuti rikkalikum: 108 MP põhikaamera, 12 MP ülilainurk-kaamera, kaks 10 MP telefotokaamerat. Kokku annavad kaamerakomplektid hübriidsuurendusega kuni 100x suumi.

Aku on samuti Ultra mudelil mahukam – 5000 mAh.

Kõik kolm telefoni on veekindla korpusega, mis vastab IP68 standardile ja 120 Hz ekraani värskendussagedusega, mis võib muutuda akut säästes sujuvalt ka madalamaks värskendussageduseks vastavalt sellele, mida parasjagu ekraanilt vaatad. 120 Hz värskendussagedus on aga mängude ja kiirelt muutuva pildiga äppide puhul ülimalt sujuv ja silmasõbralik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.