Klicki 1000 soovitust

Google Pixel 4a või Pixel 4a 5G – kumb neist võtta?

Google´i Pixel-sarja telefone on juba välja tulnud päris palju, lisaks on meil veel valida Pixel 5, aga milline on siis kõige õigem ja kellele mis mudel paremini sobib? Paneme Pixel 4a (hind 459,99 eurot) ja Pixel 4a 5G (499,99 eurot) kõrvuti ning võrdleme.

Võrreldes eelmise aastaga, millal Google Pixel 4a 5G-st juba juttu oli, on hind sel telefonil teinud läbi korraliku languse ja nüüd saab 5G mudeli kütte juba sada eurot odavamalt. Seega võiks Pixel 4a 5G eeliseid olla veelgi rohkem nende kahe vahel valides, kuid uurime lähemalt, mis erinevused peale hinna ja 5G veel on.

Kui tahad tõeliselt soodsa hinnaga head Google´i telefoni, siis Pixel 4a on hea valik, sest see saab ka kolm suurt Androidiuuendust tulevikus. Lisaks on telefonil hea tagakaamera – seesama, mis kallimal 5G mudelil on põhikaameraks. Ekraan on veidi väiksem, 5,81-tolline, kuid kvaliteet suurema 5G mudeliga identne: OLED paneel, eraldusvõime 2340×1080 pikslit (19.5:9 kuvasuhtega), HDR, Gorilla Glass 3 kriimustuskindlus. Seega sobib 4a, kui tahad kätte paremini mahtuvat pisemat isendit.

Pixel 4a 5G aga, nagu nimigi ütleb, pakub kiiret 5G andmesidet, mis lähitulevikus ilmselt katab peagi ka meil kogu maa või vähemalt peamised asulad, aku on ka sel mudelil võimsam – 3885 mAh. Lisaks leiab tagant peale põhikaamera ka teise, lainurkkaamera (16 MP, 107-kraadine vaatenurk).

Telefon on suurem, 6,2-tollise ekraaniga, kuid eraldusvõime on sama.

Mis aga veel oluline – 5G mudelil on sees uus Qualcomm Snapdragoni 5G toega kiibistik, mis annab jõudlustestides parema tulemuse ning on ühendatav kiireimasse mobiilsidevõrku. Seega igati tulevikukindel mobiil.

Nüüd peaks ilmselt valik selge olema – väiksem, käepärasem, odavam, ühe tagakaameraga valik on 4a, suurema ekraaniga, kiirema protsessori, mahukama aku ja kahe tagakaameraga mudel aga sobib neile, kellel kaamera lainurka rohkem vaja ning hindavad 5G kiirust, olles valmis selle eest rohkem maksma. Mõlemad mobiilid on puhta Google´i Androidiga ning uuendused jõuavad Pixelitesse tavaliselt kõige esimesena.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.