Seikluskaamerate sünonüümiks saanud GoPro 7. põlvkond on loonud uue standardi seiklusvideote salvestamisel – näiteks nii stabiilset ja värinavaba pilti kui GoPro 7 Black´iga käest filmides pole varem nähtud.
Kui veel mõned aastad tagasi suurenes aina enam kaamerate pikslite arv, siis praeguseks on see võidujooks peatunud – rohkem piksleid pole enam lihtsalt vaja. Muidugi teevad kaamerad 4K videot, mis on saamas standardiks, kuna ka kodused uued telekad on aina aina rohkem 4K kvaliteediga, kuid veel olulisem ükskõik millise ekstreemspordiala või seikluse salvestamisel on saada kätte terav pilt ka väga rasketes filmimisoludes: suurtel kiirustel, keeruliste võttenurkadega ja karmides ilmatingimustes.
Kolm erinevat
Selle aasta septembris välja tulnud kolm kaamerat – Hero 7 White (219,99 eurot), Hero 7 Silver (329,99 eurot) ja Hero 7 Black (429,99 eurot) pole üksteisest erinevad vaid korpuse värvi poolest. Nii hinnalt kui sisult erinevad kaamerad on mõeldud erinevate vajaduste jaoks ning igaüks saab valida vastavalt oma vajadustele ja võimalustele sobiva. Paraku tuleb leppida, et kui tahad võimsamat mudelit, pead võtma musta värvi ja kui odavamat ja lihtsamat, siis valge koprusega kaamera.
GoPro tippkaameraks on must versioon, mis teeb kuni 4K resolutsioooniga ning kuni 60 kaadrit sekundis videot, võimalik on teha ka üliaegluubis klippe ja striimida otse Internetti (Facebooki, Twitchi, YouTube´i, Vimeosse), ülistabiilset aegintervallvideot ja ka tavalisi videoid, mida on võimalik seninägematult hästi stabiliseerida, et käe värisemine või liikumise pealt filmimine ülesvõtte kvaliteeti ei rikuks. Siin on mõned näited uue tippkaamera klippidest:
Uute Hero 7 kaameratega pole muret, et vana lisavarustuse peaks ära viskama ja see on Hero sarja juures väga oluline, sest seikluskaamera jaoks on lisasid väga palju alates erinevatest kiivri- ja lenksukinnitustest kuni auto pardakaamera või koerarakiseni.
Hero 7 sarja kaamerad on muidugi veekindlad juba ilma eraldi kestata, nii nagu eelnevad põlvkonnad, lisaks on ekraan puutetundlik ja kaamera hääljuhitav, mida on kindlasti vaja näiteks iseenda filmimisel. Sel juhul annad kaamerale eemalt häälkäsklustega märku filmimise alustamiseks ja lõpetamiseks või tavalise foto tegemiseks.
Salvestatud video saab automaatselt üle WiFi GoPro enda pilveteenusesse salvestada, nii et pole muret võtteplatsil kaotatud või katki läinud mälukaartide pärast.
Hero 7 Black sisaldab ka GPS-i, millega oma liikumistrajektoori salvestada ning mikrofon eemaldab efektiivselt tuulemüra, mis väljas võtteid tehes tihti mureks on.
Odavamad verisoonid – Hero 7 White ja Hero 7 Silver on küll lahjema protsessoriga, sisseehitatud mittevahetatavate akudega ja ilma võimsa stabilisaatori toeta, kuid pakuvad sellegipoolest soodsa hinna eest võimalust tipptasemel seiklusvideosid filmida.
Hero 7 Silver näiteks filmib 4K videot 30 kaadrit sekundis ja fotodel on megapiksleid natuke vähem, Hero 7 White aga teeb natuke madalama resolutsiooniga videoid kui 4K.
Nii White kui Silver mudelitel puudub ka esikülje ekraan, mis GoPro Hero 7 puhul näitab erinevaid kaamera režiime ja infot.
Millist kaamerat valida? Kindlasti vastavalt oma vajadustele. Kui oled mõne spordiala või videosalvestuse proff, siis Hero 7 Black on hea valik väga proffide klippide tegemiseks, kui aga pigem pühapäevaseikleja, siis on kaaluda, kas võtta Silver, millel on palju Blackiga ühist, kuid siiski 4K võimekus.
Kui aga kasutad seikluskaamerat harvem või on oluline soodsa hinna eest saada võimalikult hea tulemus, siis Hero 7 White on mõistlik valik, sest see on ikkagi uusima põlvkonna GoPro koos kõigi selle brändi eeliste ja võimalustega, välja arvatud mõned tippvõimalused.