Graafikatahvel – parim võimalus arvutis joonistamiseks

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Arvutis on joonistatud juba ajast, kui tulid esimesed kuuliga hiired. Hiirega saab praegugi graafikaprogrammides ilusaid pilte teha, aga kui tahad tõsisemalt ja harjumuspäraselt pliiatsiga midagi ilusat teha, on vaja graafikatahvlit.

Trusti graafikatahvel Trust Panora widescreen (hind Klicki poes praegu püsikliendi soodustusega 79,99 eurot) on sobiv nii päris algajale esimeste pliiatsitõmmete tegemiseks kui ka profimale joonistajale, sest tahvel on piisavalt suure puutealaga (250 x 150 mm), programmeeritava ketta ja lisanuppudega ning survetundliku pliiatsiga.

Lisaks kunstnikele ja arvutigraafika tegijatele kasutavad graafikatahvleid ka näiteks videoefektide tegijad, monteerijad ning isegi muusikud. Puutepinnale saab luua 48 programmeeritavat ala, pliiatsil on endal ka kaks nuppu, millega saab peale pliiatsiga puudutamise ka muid funktsioone ja menüüsid arvutis ekraanile tuua.

Joonistajatele aga ilmselt on olulisim see, et lisaks puutetundlikkusele tagab graafikatahvel ka vajutuse tugevusele õige reageerimise: vajutad kõvemini, tuleb jämedam joon ning vajutad õrnemini – peenem. Kokku eristab tahvel 2048 survetugevust. Pliiatsi nupud on paigutatud nii, et see sobib nii vasaku- kui paremakäelistele.

Mida teha graafikatahvliga?

Graafikatahvli kasutusvõimalusi on palju: sellega saab mängida, joonistada, videoid monteerida, muusikat teha, tegelikult on aga graafikatahvliga võimalik teha ükskõik millist hiire kasutamist nõudvat tööd. Võid ka käsitsi kirjutades teksti sisestada. Aasias, muide, on graafikatahvel väga populaarne ka hieroglüüfides kirjutamiseks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.