Klicki 1000 soovitust

Hea bassiga juhtmevabad klapid kestavad terve päeva ning laadimiskaablit ei vaja

JLab’i sel kevadel välja tulnud uued juhtmevabad kõrvasisesed klapid on parajalt soodsad, et neid igale poole suveseiklusteks kaasa võtta, ning paari huvitava lisamugavusega. IP44 veekindlusklassi kuuluvana sobivad need sportimiseks, sest kannatavad pritsmeid ja niiskust — ainult ujuma ära nendega mine.

JLab Go Air True Wireless (hind 49,99 eurot) — selle komplekti aku kestab koos laadimiskapsliga 20 tundi, kõrva sisse käivad kuularid peavad ilma laadimiskapslis laadimata järjest vastu kuni viis tundi. Klappide täislaadmiseks kulub poolteist tundi, seega väikeste pausidega saad nende klappidega ühe päeva kenasti hakkama. Laadimiskapsel on samuti kiirlaadimisega ning aku saab täis kahe tunniga.

Erinevalt teistest kapsliga laetavatest kõrvasisestest klappidest näevad need veidi teistmoodi välja. Laadimiskapsel pole kaanega, seega puuduvad liikuvad osad ning kapsel on kompaktsem kui teistel. Samas võiks karta, et äkki kuularid kukuvad niimoodi kapslist kergemini välja ja võivad ära kaduda? Seda ohtu ei tohiks siiski olla, sest klapid on pesas kõvasti kinni tugeva magnetiga, laadides end samal ajal kapslist.

Üks huvitav lisa, mida eriti ei kohta, on klappidel veel. Nimelt leiab kapsli küljest “sisseehitatud” laadimiskaabli, mida saab kasutada nii arvuti USB-pesast kui mobiililaadijast laadima hakates. Kõrvaklapid on seega alati valmis akusid täitma olenemata sellest, kas sul on eraldi USB-kaabel kaasas või ei ole.

Oma hinna kohta on tegu igati korralike kõrvaklappidega, mis esitavad piisavalt võimsalt basse ning ühenduvad nutiseadmega uutmoodi: kui vanasti käis juhtmevaba kõrvaklapipaari ühendamine läbi ühe kuulari, mis jagas ühendust edasi teisele, siis Go Air kasutab värskemat lahendust, millega mõlemad kuularid ühendavad end seadmega otse. See on kahes mõttes kasulik. Esiteks tuleb niimoodi heliviide hoopis väiksem ja saab mugavamalt näiteks videot vaadata, kus pilt ja heli peavad sünkroonis olema. Samuti on võimalik selliseid kõrvaklappe ükshaaval kasutada. Kui kasutad vaid üht kõrvaklappi, pikeneb akuaeg kahekordseks, sest ühe kõrvaklapi tühjenedes võid võtta teise ja seda edasi kasutada. Kuna mõlemas kõrvaklapis on mikrofon, siis toimivad need nii koos kui eraldi ka handsfree-seadmena mobiilikõnedele vastamisel.

Kõrvaklappidel on puutetundlikud pinnad juhtimiseks. Vasakpoolne kõrvaklapp keerab helivaljust väiksemaks, näppu peal hoides “kerib” edasi ning vajadusel lülitab klapid välja sõrme pikemalt peal hoides. Parempoolsel kuularil teeb puudutus heli valjemaks, paneb topeltvajutusega pausile ja hüppab edasi järgmise loo algusse, kui pikemalt sõrme peal hoida. Parempoolse klapiga saab veel puudutades ka kõnet vastu võtta või sellest keelduda. Kolm korda kiirelt vajutades saab mõlema klapiga eelseadistatud ekvalaiseri režiime vahetada kas sügavama bassi või tasakaalustatud helipildi poole.

Kaasas on kolm paari vahetatavaid otsikuid. Kõrvas püsimisega pole probleemi — leia vaid endale sobivaima suurusega otsikud ja kõrva asetades keera kergelt klapid paigale. Need püsivad õiges asendis olles kindlalt kõrvas ka siis, kui jooksed või hüppad.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.