Hea sülearvuti alla 400 euroga? Jah, see on täiesti võimalik

Sülearvuti ostmine tundub tavaliselt suur väljaminek, milleks peab pikalt valmistuma ja raha koguma. Kuid saab ka odavamalt. Alla 400-euroste hinnaklassis leidub mitu täiesti korralikku isendit, mis rahakotile surmahoopi ei anna, kuid annavad kasutajale hea ja kiire tööriista.

Sülearvuti HP 15s Ryzen3 (hind 399,99 eurot) pole küll tippklassi mänguriarvuti, aga kõige muu jaoks on jõudu küll. Masinal on energiasäästlik AMD Ryzen3 protsessor, 256 GB massmälu ja suur 15-tolline ekraan. Selle alla mahub ära vaikne madalate klahvidega täisklaviatuur koos kõrval asuva numbriklahvistikuga.

15,6-tolline (1920×1080 pikslit) mati pinnaga ekraan on äriklassi omadustega ning sobib nii kontoritööks, koduseks meelelahutuseks kui õppimiseks.

Sülearvutil on kiirlaadimisega võimalik pool akust täis saada kolmveerandi tunniga, aku tööaeg on igati korralik – kuni üheksa tundi. Arvutil on veel suur mugav puuteplaat, HD kvaliteediga veebikaamera ja kõik hädavajalikud ühenduspordid: SuperSpeed USB-C pesa (5 Gbit/s), kaks USB-A pesa (5 Gbit/s), täismõõtmetes HDMI, kõrvaklappide/mikrofoni kombineeritud pesa (3,5mm) ja SD mälukaardi lugeja. Klicki pakutavas seadistuses on spetsiaalselt WiFi 6 ehk ülikiire moodne traadita võrguühendus.

Sülearvuti Lenovo V14 Gen2 (hind 359,99 eurot) on neile, kes eelistavad võimekat Inteli protsessorit (Core i3) ja äriklassi vastupidavust. Selle hea hinnaga saab kõike, mida hübriidtööks sobivalt masinalt vaja: 14-tolline kompaktne ekraan (Full HD), mugav madalate klahvidega klaviatuur, 256 GB massmälu, kiirlaadimine (tunniga kuni 80% akust) ning olulised ühenduspordid: Gigabit Etherneti võrgupesa, HDMI, kõrvaklapi-mikrofonipesa (3,5 mm), kaks USB A pesa, USB C, veebikaamera, Bluetooth ja WiFi ac.

Aku kestab veidi vähem, kui eelmisel mudelil – kuus tundi, kuid see-eest saab kompaktsema mudeli, mis on kaalub 1,6 kg.

Soliidse välimusega sülearvutil on tugev pritsmekindel klaviatuur, kuid klahvikäik on sellest hoolimata mugavalt pehme. Kui on plaan tulevikus mälu lisada, siis seda saab teha, mis polegi enam kompaktsete reisiarvutite juures väga tavaline: lisada saab nii operatiivmälu kui massmälu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.