Klicki 1000 soovitust

Hiir, mis laseb käel puhata õiges asendis

Kui tavalised hiired on nagu kivid, millest kinni haarad ja mööda lauda lohistad, siis ergonoomilised hiired arvestavad ka inimese käe kõige mugavama asendiga. Randme jaoks tähendab see ligi 60-kraadist nurka lauapinna suhtes. Lisaks võiks olla hiirel ka rannet toetav alus.

Trust Vergo (hind 49,99 eurot) ongi just selline. Sellel on pöidla pool olev külg oluliselt paksem, et ranne saaks hiirt hoides olla kõige loomulikumas asendis. Nii ei teki lihaspingeid ja käsi väsib vähem, kui arvuti taga pikemalt tööd teed.

Lisaks õigele randme asendile saab hiirele kinnitada ka randmetoe, millel käsi puhkab. Tavaliselt lohiseb randmeosa lihtsalt hiirega kaasa ja tuleb õhus hoida, kuid randmetoega võid käelihased lõdvaks lasta ja tegutseda palju mugavamalt.

Peale nende ergonoomiliste täienduste on hiirel ka DPI nupp, millest saab tundlikkust reguleerida. Selleks on mitu olekut – kas hiir on tundlikkusega 800, 1200, 1600 või 2400 dpi. Mõnikord on hea, kui hiir reageerib aeglasemalt, mõnikord aga tahad, et see liiguks kiirelt ühest ekraani servast teise. Tuleb valida, kas kiirem liikumine või hoopis täpsem – erinevate tööde jaoks on üks olulisem kui teine.

Kokku on juhtmevabal hiirel üheksa nuppu: lisaks traditsioonilistele vasakule ja paremale hiirenupule ka topeltklõps, edasi- ja tagasikerimine, helivaljuse kiire vaigistamine ja Windowsi nupp otse pöidla all.

Kaasasoleva USB adapteriga saab seadme ühendada arvutiga juhtmevabalt, levi on kuni kümne meetri raadiuses. Hiir saab toidet ühest AA patareist, mis kestab üheksa kuud.

Tegemist pole mängurihiirega. Trust Vergo on ilma LED-tulede ja mängurinuppudeta korralik kontorihiir, mis annab tavalises kontoritöös palju kiirust ja mugavust juurde.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.