Honor MagicBook 14 – ilmselt selle aasta parim tudengiarvuti

Aastat on veel mõned kuud alles jäänud, kuid sel sügisel Berliinis IFA-l esitletud Honor MagicBook 14 (649,99 eurot) on vähemalt jõulude eel märgi maha saanud – tegemist on paljude ülevaadete põhjal ühe parima tudengisülearvutiga (või ka mobiilise kodutöömasinaga), mis 2020. aastal välja tulnud.

Õhuke, kiire ja soodne masin on varustatud uue AMD Ryzen 5 protsessoriga, mis annab masinale mitu eelist – arvuti on kiire, tarbib vähem energiat ja pakub kergemat sisu.

Masin kaalub vaid 1,38 kg, mis on 14-tollise ekraaniga sülearvuti kohta küllalt vähe. AMD Ryzen 5 3500U protsessor annab 33,7 % parema jõudluse mitme tuumaga töötades (võrreldes eelmise põlvkonnaga), jahutus on ehitatud 38% tõhusamaks parema soojusvaheti ja ventilaatoriga, ekraan on väga kitsaste äärtega (4,8 mm) ja saanud TÜV vastupidavustestides tunnustuse – hinged peavad kindlalt vastu vähemalt 50 000 avamist. Tudengitele sobibki see arvuti hästi ka hea vastupidavuse poolest – lisaks hingedele on ära testitud ka USB pordid (Type-C port peab vastu vähemalt 10 000 pistiku sisse-välja tõmbamist), hiireplaat aga koguni miljon sõrmeviibet, toitenupp kannatab laboritestide põhjal ära 320 000 vajutust.

Õhukesse metallkorpusse on ära mahutatud 56 Wh aku, mis annab tööaega ühe laadimisega kuni 10,5 tundi (46% akust laeb 65 W laadijaga täis ühe tunniga). Kui lülitad arvuti sisse, siis saad sellestsamast nupust ka turvaliselt sisse logida, sest nupus on peidus sõrmejäljelugeja. See on muuseas kasulik ka näotuvastuse asemel turvaliselt sisse logides, sest paljudes loengutes ja isegi töökohtadel on sel sügisel juba soovitatud kanda maske, mis näotuvastust segavad.

Samas on võimalik turvaliselt videokoosolekuid ja konverentsikõnesid pidada, sest Honori klaviatuuri ülemises reas on ühe klahvi all peidus veebikaamera. Kui videopilti ei kasuta, on kaamera füüsiliselt peidus, kasutamiseks aga vajutad “nuppu” ja see tõuseb klahvi alt välja.

Kui kasutad ka Honori telefoni, siis arvuti ja telefon oskavad omavahel niimoodi koostööd teha, et Windowsiga arvuti ekraanile võib kuvada nutitelefoni ekraanil oleva sisu. Saad arvutist kasutada paljusid oma nutitelefoni äppe samamoodi, nagu mobiilist ja lisaks tulevad ka äppide teated arvutiekraanile. Vajadusel võid isegi arvutist kõnedele vastata või suurelt taustavalgustusega klaviatuurilt mobiilisõnumitele vastata. Faile saab ka telefoni ja arvuti vahel väga lihtsalt vahetada.

Lisaks heale tudengiarvutile sobib see masin väga hästi ka kodutööks, sest on kerge ja võid sellega kasvõi põlve otsas oma asjad igal pool valmis teha. Aku kestab samuti rohkem, kui üks keskmine tööpäev, seega ei pea kogu aeg seinakontakti läheduses olema.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.