Klicki 1000 soovitust

Hooaeg on käes: sõida kuulsa mootorrattatootja Ducati uue elektritõuksiga

Ilmaennustus näitab juba julgelt kahekohalisi temperatuurinäite ning isegi +20 kraadi on vähem kui nädala kaugusel. See ongi kindel märk, et liikuma peab hakkama millegi kerge ja jahutavaga. Elektritõukekas on selleks õige valik ning legendaarne Itaalia tootja lisab oma uue mudeliga sellisele liikumisele omajagu stiili.

Elektriliikur Ducati Pro 2 (hind 549,99 eurot) on soodne, kokkuklapitav ja kuni 100 kg kaaluvat reisijat sõidutav elektritõukekas, mille maksimumkiiruseks on igati legaalne 25 km/h. Märkimisväärne on tõukeka sõiduulatus – 30 km (15 km/h ja kergema reisijaga kuni 35 km), mis on rohkem, kui paljudel teistel selles hinnaklassis. Samas on kaalu masinal vaid 12 kg vaatamata mahukale akule.

Rattad on suured – kümnetollise läbimõõduga, mis tagab pehmema kulgemise auklikul maastikul või üle äärekivide. Esimene amort pehmendab lööke veelgi. Samas on rehvid seest täidetud mitte õhu, vaid purunemiskindla materjaliga, lisades sõidule pisut jäikust, kuid nendega pole ohtu, et rehvid õhust tühjaks lähevad.

Ducatil on veel ka suur ja selge armatuurlaud, kust näeb korraga rohkem kui vaid sõidukiiruse numbrit. Lisaks on seal läbitud vahemaa, aku laetus jm.

Aku laeb end seinakontaktist täis 5-6 tunniga.

Turvalise pidurdamise tagavad elektriline esipidur ja mehaaniline tagapidur. Ees ja taga on tuled. Sõitmisel kasuta muidugi ka turvavarustust (kiiver ja soovitavalt põlvekaitsed).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.