Klicki 1000 soovitust

Hoolitse vanavanemate eest! Canyoni SOS-kell aitab seda veel paremini teha

Eakate õnnetud kukkumised või kasvõi metsas eksimised võiksid olla hoopis õnnelikuma lõpuga, kui neil oleks sobival hetkel käeulatuses nupp abi kutsumiseks. Canyon ST-01 (hind 29,99 eurot) ongi just selline lihtne randmekell, millel leidub vaid kaks nuppu – mikrofon ja SOS. Ühega saab rääkida, teisega abi kutsuda. Need on kaks põhilist asja, mida mõnel hetkel võib vaja minna, kui enam ise hakkama ei saa.

Kui kellakandja on eksinud, siis näitab randmeseade teistele tema asukohta. Kui aga peaks juhtuma mõni terviserike, siis saab randmelt pulssi mõõta ja selle ebatavaliste näitude puhul saadetakse hooldajatele teade automaatselt. Kui aga abivajaja juhtus kukkuma või on mõni muu pakiline probleem, võib saata mikrofoni nupuga lühikese häälteate või SOS-nupuga abi kutsuda.

Canyon ST-01 on SIM-kaardi pesaga ja GPS-iga, seega saab ilma nutitelefonita kellakandja asukohta teada ja temaga rääkida. Korpus on IP67 standardile vastavalt veekindel, järelikult pole põhjust kella pärast karta – ka vee sees või vihma käes töötab see edasi. Sisseehitatud GPS võib aga asukohta edastada iga teatud aja tagant või hooldajate telefonist aktiveeruda just siis, kui vaja, näidates mobiiliäpis mõnemeetrise täpsusega kohta kaardil. Kui GPS ei tööta näiteks siseruumides, positsioneerib vähem täpsem mobiilimastide järgi töötav navilahendus LBS, seega umbkaudu on alati võimalik teada saada, kus kella kasutaja asub.

Seadme sisse käib microSIM kaart ning vaja läheb operaatoriga lepingut vähemalt 2G võrgus koos GPRS andmesidega, et kell töötaks. Selliseid pakette leiab mõne euro eest kuus. PIN koodi peab teises telefonis või esinduses maha võtma, sest kell ise ei oska PIN koodi küsida.

Aku kestab randmeseadmel 3-4 päeva ja sellest, kui vaja laadima hakata, saadetakse teade jälgivasse nutitelefoni.

Kella enda SOS-nuppu lühidalt vajutades saab kuulata kellaaega, pikal vajutusel aga helistatakse mobiiliäpist seadistatud numbritele, kust abi kutsuda. Kui aga vajutada kolm korda järjest, mõõdab Canyon pulssi ja loeb näidu valjusti ette. Pika vajutusega saab abi kutsuda esimeselt saadaolevalt numbrilt, sest siis helistab randmeseade järjest läbi kolm äpis salvestatud numbrit niikaua, kuni üks neist vastab.

Muuks helistamiseks on alumine mikrofoninupp. Lühike vajutus mängib maha saadetud häälsõnumi, pikk vajutus salvestab nuppu all hoides häälsõnumi ning saadab hooldajate telefonile. Mikrofoni nupuga saab ka kõnet vastu võtta, kui keegi helistab, kuid ainult äpist määratud kuni kümnelt numbrilt, ülejäänutele randmeseade ei vasta.

Mobiiliäpp Canyon Life, millega hooldajad saavad kella juhtida, on saadaval Google Playst või Apple App Store´ist, seega sobivad pea kõik nutitelefonid, mis praegu saada.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.