Klicki 1000 soovitust

HP Pavilion 15 – väike kaal, kuid võimas sisu

Kas peaksin ostma väikse ja kerge või hoopis võimsama arvuti? See valik pole enam kohustuslik, sest uute energiasäästlike protsessoritega saab võtta mõlemad ühes. HP Pavilion 15 (hind Klicki poes praegu 659,99 eurot ehk 190 eurot tavahinnast odavam) võimsa Ryzen 5 protsessori ja kiire Radeoni graafikaga ongi just selline kõik-ühes valik mobiilsele ja nõudlikule kasutajale.

Brändiarvutile omaselt on rõhku pandud ka kvaliteedile. Tugevate hingedega metallist korpus tagab vastupidavuse kriimustustele ja ei jäta paistma sõrmejälgi ning CoolSense 2.2 tarkvara tagab intelligentse jahutuse, et arvuti komponendid suuremat jõudlust nõudvate tööde ajal üle ei kuumeneks.

Alternatiivne jõud

HP Pavilion 15 kasutab AMD Ryzen 5 protsessorit ja uusimat Radeon Vega 8 graafikakaarti. Need on küll vähem levinud, aga kindlasti mitte halvemad lahendused. AMD protsessor on tuntud oma energiasäästlikkuse poolest ja vastab jõudluselt Inteli i5 seeria protsessoritele, graafikakaart Radeon Vega 8 aga ületab oma võimsuse poolest näiteks väga levinud Nvidia GeForce 940M ja uut GeForce MX130 graafikakaarti.

Ekraan ja klaviatuur – kõige optimaalsemad

Full HD resolutsioon on sülerites praegu kõige optimaalsem – alla selle hakkab vingemates mängudes väheks jääma, üle selle aga on veebi ja mõnesid vanemaid programme 15-tolliselt ekraanilt halb vaadata, sest kirjasid ja menüüsid tuleb siis suurendama hakata, et need kõrgema punktitihedusega pinnal liiga pisikeseks ei jääks.

Klaviatuuril aga on olemas eraldi numbriklahvid, mis paljudele arvudega tööd tegevatele kasutajatele on oluline lisa ja aitab tööd kiirendada. Lisaks on olemas  klahvide taustavalgustus hämaras töötamiseks.

Arvuti ise sellest oluliselt suuremaks pole läinud, ka 15-tolline ekraan on mahutatud kompaktsemasse kesta tänu õhematele ekraaniäärtele.

Laadimine ja pordid – esmavajadused rahuldatud

Õhuke ja kerge, kuid võimas sülearvuti seab kõrged nõudmised akule – see on üks vähestest asjadest, mida pole õnnestunud suures mahus vähendada. Kuid aku kestvusele ja kasutamismugavuse parandamisele aitavad kaasa mitmed tugitehnoloogiad. Üks oluline aku tööaja pikendaja on muidugi energiasäästlik kiibistik. AMD protsessor ja Radeoni graafika on väga energiasäästlikud, tagades 41 Mh akuga 10 tundi ja 45 minutit tööaega. Lisaks saab aku kiiresti täis laadida kiirlaadijaga – 50% vaid 45 minutiga.

Pordid ehk erinevad ühendused on mobiilse seadme puhul samuti väga olulised, kuid suur osa vanematest ühendustest on kolinud ühtse standardiga pistikupesadesse. Kõik oluline on esindatud: kaks USB 3.1 liidest, üks USB Type-C, suur HDMI pesa, LAN võrgu RJ45 pesa, kõrvaklapi- ja mikrofoniliides. Muidugi leidub ka WiFi 802.11b/g/n/ac koos 2×2 MU-MIMO tehnoloogiaga antennidega. Need asuvad ekraani ülaosas, et oleks parem levi. 

Kui siia lisada veel, et masinal on 1 TB kõvaketas ja 128 GB välkmäluketas – esimene mahukate andmete salvestamiseks ning teine kiireteks operatsioonideks (näiteks rakenduste ja operatsioonisüsteemi jaoks), siis on tegemist ühe igat pidi korraliku ja võimsa süleriga, mis pealegi pole väga kallis. Tööarvutiks ideaalne, aga ei jää hätta ka koduse meelelahutusega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.