HP Spectre x360 14 – võimalik, et praegu maailma parim sülearvuti

Maailma parimaks sülearvuti nimetamine, mis pole absoluutses hinnatipus, on muidugi ambitsioonikas, aga seekord tasub seda teha – HP Spectre x360 14 (hind 1699 eurot) on saanud ka mitmeid tunnustusi, millega on sedasama öeldud. Mis teeb siis sellest mudelist nii hea masina?

Tuntud sülearvutite testija NotebookCheck on HP sülearvutile andnud väga kõrge hinde – 90%. Seda juhtub harva. 90 protsenti tähendab, et kõigist testidest on maksimumini vaid kümme protsenti puudu. Samas võib näha, et näiteks rakenduste jõudluses on kogutud lausa 100%, väga kõrged on veel olnud tulemused jahutuses (temperatuur 97%) ja helikvaliteedis (96%). Samuti on masinal väga head ühendusvõimalused (93%) ja madal müratase (95%).

HP Spectre x360 14 on 14-tollise arvuti kohta väga õhuke ja kerge. Kaaluks märgitakse 1,36 kg, paksuseks 1,69 cm. Seda pole kotis praktiliselt tunda, kui reisile lähed.

Puutetundlik 3000 x 2000 piksliga ekraan on uue trendi järgi kõrge kuvasuhtega (3:2), mis tähendab, et ülespidi jääb rohkem ekraaniruumi. Üles-alla kerivate rakendustega, nagu brauser, meiliklient, Word või muud tööks vajalikud asjad on palju rohkem korraga nähtavat pinda. Puutetundlik pind ning 360 kraadi põhja alla käänatav ekraan lubavad aga seadet kasutada ka tahvlina.

Jõudlus on sel masinal samuti tipust: kümnetuumaline Intel Core i7-1255U protsessor, Iris Xe graafika, kiire PCIe NVMe SSD massmälu jne.

Vaatamata võimsale protsessorile ja suurele ekraanile kestab HP Spectre x360 14 ühe laadimisega kuni 11 tundi ja 45 minutit, mis on hea tulemus nii ärikasutajale kui kodus töötajale.

Taustvalgustusega madalate klahvidega klaviatuuriga saab väga hästi ka hämaras tööd teha. Jahutus tagab masina vaikse töö, palju ühendusliideseid aga mugava sidumise erinevate võrkude ja seadmetega. HP sülearvuti külgedelt leiab kiire USB-A pesa (10 Gbit/s), kaks Thunderbolt 4 toega USB-C pesa (40 Gbit/s), kõrvaklapipesa, mälukaardilugeja ning sõrmejäljelugeja. 5 MP veebikaameraga saab teha terava pildiga videokoosolekuid. Osa ühenduspesasid asuvad muide haruldases kohas – äralõigatud nurkades, kust neid on hea kasutada nii sülearvuti- kui tahvliasendis, ükskõik mis pidi arvuti siis ka parajasti käes pole.

Seda arvutit on muide üheks parimaks pidanud ka Reviewed, XDA Developers ja Tom’s Hardware, samuti on testiga kõrged hinded antud siin, siin ja siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.