Klicki 1000 soovitust

Huawei uus nutikell Watch 3 Pro asendab pea täielikult nutitelefoni

Huawei uusima põlvkonna nutikell Watch 3 Pro (hind 439,99 eurot) teeb enam-vähem kõike seda, mida üks keskmine nutitelefon. eSIM ehk virtuaalne SIM-kaart ootab veel operaatoritega kooskõlastamist, kuid ka ilma elektroonilise SIM-ita saab selle kellaga teha enam-vähem kõike seda, mida ühe nutitelefoniga.

Kui varem võis Huawei kellasid, millel ülipikk aku tööaeg, pidada mõne funktsiooni puudumise pärast veidi tinglikult nutikelladeks, siis nüüd pole mingit põhjust neid piiratud funktsioonidega seadmeteks pidada. Saab installida äppe, kasutada iseseisvalt ilma telefonita ning muidugi on säilinud ka pikk aku tööaeg, ehkki kõikide kellade-viledega lausa nii pikalt, nagu vanemal põlvkonnal, aku vastu ei pea. Samas on võimalik ka Watch 3 Pro-l lülitada rohked lisafunktsioonid, mis akut enam kulutavad (WiFi, GPS, mobiiline andmeside) välja ja kasutada endiselt ühe laadimisega sama kaua ehk enam, kui paar nädalat. Seda on rohkem, kui paljudel teistel nutikelladel, mis mõnikord kipuvad vastu pidama vaid ühe päeva.

Siin on olulisimad plussid, mis uue Huawei Watch 3 Pro poole kallutavad, kui plaanid endale uue nutikella soetada.

Endiselt väga pikk aku tööaeg

Huawei varasemad kellade mudelid kestsid probleemideta isegi üle 21 päeva, kuid uus mudel teeb seda samuti säästurežiimis – kuni 21 päeva. Kuid kõigi lisafunktsioonidega aktiivselt kasutades peab aku vastu peaaegu nädala – viis päeva (olenevalt sellest, mida ja kui aktiivselt kasutad). Kell laeb end juhtmevabalt, selleks on kaasas spetsiaalne magnetiga juhtmevaba laadija. Kui aga kodus on Qi standardile vastav juhtmeta laadija juba olemas, siis toetab kell sedagi. ka Huawei telefonide pöördlaadimisega saab randmeseadet käigupealt turgutada.

Suurem korpus, vastupidavad materjalid

Huawei Watch 3 Pro korpus on veidi paksem ja vastupidavast titaanist, klaas safiirist. Sihverplaati kaitseb metallist korpuse äär, mis ulatub klaasiääreni. Menüüdes liikumiseks on küljel mugav pöördnupp lisaks puuteekraaniga juhtimisele, samuti on paremal küljel veel üks füüsiline nupp, mille funktsioone saab ise seadistada.

Rohkem andureid

Iga uue versiooniga saavad täiendusi ka senised andurid – sammulugeja, asukohamääramine, pulsi ja vere hapnikusisalduse mõõtja. Sel mudelil on lisandunud ka pandeemia ajal väga oluliseks muutunud temperatuuriandur. See mõõdab küll naha temperatuuri, aga kui panna andur 24 tundi päevas mõõtma, siis näidu trendidest saab teha järeldusi ka tervise kohta. Võrreldes klassikalise kraadiklaasiga mõõtmisega on näidud madalamad, sest randmel on nahk külmem, aga nagu öeldud – küsimus on, millega võrrelda. Kui igapäevaselt on olnud naha temperatuur 30 kraadi ja see ühel päeval oluliselt tõuseb, siis see on märguandeks, et võiks igaks juhuks end kraadida.

Pulssi mõõdetakse safiirklaasiga LED-sensoriga, mis on veel täpsem, kui seni.

Rohkem äppe ja võimalusi

Huawei pani oma uude nutikella uuendatud operatsioonisüsteemi HarmonyOS, mis on nüüd sama platvorm, millega tulevad välja uued Huawei nutitelefonid. Seega peaks koostöö Huawei kella ja sama tootja telefoni vahel olema eriti hästi kokku sobitatud. Kuid eks muude tootjatega on ühilduvus samuti olemas, sealhulgas IOS-iga telefonidega.

Et palju ise installitud lisaäppe ekraanile ära mahutada, on äppide ikoonid nüüd mitte ühes jorus, vaid ruudustikuna paigutatud, mis on üsna sarnane kuulsale Apple Watchi äpimenüüle. Äppe pole veel kuigi palju, ent nende arv AppGallery´s pidevalt suureneb. Näiteks on navigeerijale väga mugavad mitmed kolmandate osapoolte rakendused, mis aitavad nutitelefonis Google Mapsi põhjal teekonna ära planeerida ning sihtkohta kõndides annab kell vibreerimisega ja ekraaninooltega märku, kust ära pöörata. Äppidest leidub veel täpse ilmateate rakendus, stressi ja hngamise äpp, isegi mängud on olemas, heliliste märkmete äpp, kalender, terviserakendused jne. Virtuaalne assistent reageerib häälkäsklustele.

Aktiivsed sihverplaadid

Kella sihverplaatide valik on teinud korraliku hüppe. Nüüd on olemas ka aktiivseid taustu, mis reageerivad puudutusele, liiguvad ning kuvavad kasutaja poolt seadistatavat infot. Kui oled nõus mõne euro kulutama, siis tasuliste sihverplaatide hulgast avaneb veelgi suurem valik tuhandete seast.

Üle saja spordiala

Tänu täpsele mitme satelliitnavigatsiooni toega asukohamääramisele, asendi- ja pulsianduritele saab kellaga põhjalikult träkkida kuni sadat spordiala. Sealhulgas leiab valikust ka üsna eksootilisi alasid.

SOS, kui midagi juhtub

Kasulik lisa vanematele inimestele, aga ka kõigile teistele on SOS-funktsioon, mis tuvastab kasutaja kukkumise. Kui midagi juhtub, siis kell küsib, kas võtta ühendust hädaabinumbri ja/või lähedastega. Kui kasutaja seda pärimist ei katkesta, siis on peagi abi teel.

Kõik vajalikud ühendused olemas

Nutikellal on olemas Bluetooth (sellega saab ühendada ka otse kõrvaklappe, nutitelefoni pole vaja), WiFi, mitme süsteemi asukohamääramine ning Eestis veel üsna uudne eSIM. Tegemist on virtuaalse SIM-kaardiga, mis lubab kasutada andmesidet, helistada ning saada SMS-e nagu “päris” telefoniga. Enne aga peaks oma operaatorilt uurima, kas eSIM uut seadet juba toetab ja vaja läheb ka lepingut, mis selle funktsiooni aktiveerib.

Kui aga eSIM-i pole, saab ikkagi kõnedele vastata ja helistada – seda tehakse kella mikrofoni ja kõlarite ning Bluetoothiga ühendatud nutitelefoni vahendusel. Kui kell on käel, aga telefonini ei ulatu, saad alati rääkida. Samuti saad ilma telefonita kuulata kella salvestatud muusikat – kõrvaklappidega, mis on üle Bluetoothi randmeseadmega ühenduses.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.