Klicki 1000 soovitust

IdeaPad Flex 5: kaks on parem kui üks ja eriti hea, kui kaks on olemas ühes arvutis

Lenovo IdeaPad Flex 5 14 (hind 699,99 eurot) on kaks-ühes sülearvuti ehk seda saab kasutada nii tavalise sülearvuti kui tahvli kujul. Miks see hea on, võib panna tavalise arvutikasutaja esialgu õlgu kehitama, aga kes on ise proovinud, see on soovinud edaspidi just selliseid arvuteid, sest kaks-ühes mugavusega on väga lihtne ära harjuda.

Kaks-ühes sülearvuti on parim valik neile arvutikasutajatele, kes soovivad saada nii sülearvuti kui ka tahvelarvuti võimalused kätte ühes seadmes. Seega pole vaja osta kahte eraldi seadet, sest mõlema omadused on ühes masinas esindatud. Need võimalused annab ka Lenovo IdeaPad Flex 5 14 arvuti, mille ekraanihinge saab 360 kraadi pöörata, nii et ekraan käändub põhja alla ning moodustubki puutetundlik tahvel.

Lisaks saab muidugi kasutada ka vahepealseid asendeid, kasutada masinat näiteks “telgina” filmi vaatamiseks või klaviatuuriosale toetudes presentatsiooni näitamiseks. Seega on kaks-ühel masinal veelgi rohkem kasutusvõimalusi erinevates asendites.

Lenovo IdeaPad Flex 5 14 on 14-tollise puutetundliku ekraaniga, sellel on sisselülitusnupp ja pistikupesad külgedele niimoodi ära paigutatud, et oleksid alati mugavad kasutada, ükskõik mis asendis siis ekraan ka parasjagu on. Ka kõlarid on klaviatuuri kõrval, nii et need jäävad alati vabaks.

Masin on varustatud võimsa, kuid energiasäästliku AMD Ryzen 5 5500U protsessoriga, mida toetab AMD Radeon Graphics videokaart. Massmäluna saab kasutada PCI Express NVMe SSD-d, mis on kiirem, kui tavalised SSD-d, rääkimata kõvakettast. SSD maht on 512 GB.

Kiirlaadimisega 15 minutit laadides saab lisaaega arvuti tööks kuni kaheks tunniks. Turvaliseks sisselogimiseks on sõrmejäljelugeja.

Nii nagu paljudele uuema aja sülearvutitele omane, saab ka seda Lenovot laadida USB C pesast. Samasse pessa võib ühendada monitori või doki, mille külge on võimalik omakorda ühendada kõik muud lisaseadmed ja sülearvuti enda porte polegi nii palju vaja.

Kuid vaatamata universaalsele USB C ühendusele on muidki porte külgedel eraldi olemas: üks USB 3.2 Gen 11, üks USB 3.2 Gen 1 Always On toega ehk see pesa võib alati voolu anda, USB C 3.2 Gen 2 (andmeedastus, Power Delivery 3.0 ja DisplayPort 1.4 ehk toidab arvutit ja jagab monitoriga ekraanipilti), HDMI 1.4b traditsioonilise monitori või teleriga ühendamiseks, SD kaardilugeja ning muidugi ka kõrvaklappide/mikrofoni kombineeritud 3,5 mm pesa. Ekraani kohal on veebikaamera videokoosolekute tegemiseks.

Kõiki sülearvuti omadusi saab kasutada ka tahvlirežiimis, kuid selles asendis on mõistlikum kasutada muidugi ekraaniklaviatuuri ja puutetundlikku ekraanipinda. Samas on selline ümberlülitus klaviatuurilt tahvlile nii mugav ja lihtne, et ükski kaks-ühes sülearvuti kasutaja ei taha enam tagasi minna tavalisele sülearvutile. Nii kodus uudiste lugemiseks kui reisil olles kitsastes oludes bussi või lennuki istmel on selline universaalne seade hindamatu abiline.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.