Ilma õhuniisutajata võib ka beebi nohiseda nagu “vana mees”

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Toas on õhuga tavaliselt kaks probleemi – ruum on kas liiga niiske või liiga kuiv. Palju harvem on probleem selles, et toas on liiga külm või liiga soe. Kõikidest kõige hullem probleem painabki keskküttega kortermajade elanikke, kellel on ilma õhutusavadeta pakettaknad. Kui aknad on kinni, siis on liiga kuiv ning kui aknad on lahti, siis on liiga külm. Liiga kuiva vastu aitab kliimaseadmest odavam vahend – õhuniisuti.

Alternatiiviks on ka talupojatarkusest kasutatav märg lina või rätik radiaatori peal, kuid see pole pikalt kestev lahendus, sest lina kuivab väga ruttu ära.

Ühes perefoorumis kurtis noor ema: “Meie korteri õhuniiskus oli 35 protsenti, seda hoolimata märjast linast radiaatori peal ja ruumide pidevast õhutamisest. Tulemuseks oli see, et hingamine on raskem, eriti meie neljakuisel beebil, kes nohises siis nagu “vana mees”. Hommikul ärgates tundus pea sageli n-ö paks ja arvan, et ka uni oli madala õhuniiskuse tõttu häiritud. Otsustasime lõpuks õhuniisutaja kasuks.“

Tõepoolest, õhuniisutaja niisutab vajaliku tasemeni, aga miks mitte siis juba kliimaseade?

Probleem polnud ju suur ning milleks teha suurt investeeringut kliimaseadmesse, mis on kordades kallim, kui on võimalik väike asi lahendada vähem kui kahesaja euroga? Probleem polnud seekord ju otseselt küttesüsteeemis, vaid kõigest liigses kuivuses. Seetõttu leidis foorumis postitaja sobiva lahenduse.

Näiteks see Boneco kuuma auruga õhuniisuti aitab äsja alanud kütteperioodil niiskuse vajalikule tasemele tagasi saada. Sobiva niisutatava ruumi suurus on 60 ruutmeetrit, mis keskmise korteri puhul on üsna paras.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.