Klicki 1000 soovitust

Inokim Light 2 Super – turvaline elektritõukekas, millega sõidab Tabasalust Viimsisse

Elektritõukerataste juures on olulised nii läbisõit kui sõitja maksimaalne kaal, mida elektriliikur suudab edasi vedada, kuid aina tähtsamaks muutub selle kõrval ka turvalisus. Uusim, 2018. aasta Inokimi mudel sai võrreldes eelkäijaga just hulga uuendusi turvalisuse vallas.

Inokim Light2 Super (hind 1099 eurot) näeb välja üsna massiivne ja tugev, kuid samas on seda isegi mugavam auto magasiruumi ära mahutada, kui paljusid teisi. Nimelt käivad sellel tõukerattal kokku ka lenksukäepidemed, nii et kokkupakituna on sõiduk väljaulatuvate osadeta pulk, mida mahutab keskmisesse pagasiruumi kõrvuti päris mitu tükki.

Uuenduste hulka turvalisuse vallas kuuluvad aga näiteks uued, paksema kummiga rehvid, mis täiskasvanut kandes ei lähe nii kergesti katki ning ei purune nii lihtsasti teravatest asjadest üle sõites. Pidurisüsteemi värskendati ka – uuel põlvkonnal on nii ees kui taga kindlad trummelpidurid, mis ei saa märjaks.

Light2 on veekindlam, kuna selle elektroonika on paremini ära pakitud veekindlasse kesta, mootor on võimsam ja suurenenud on nii tippkiirus kui läbitav vahemaa. Tehniliste andmete järgi jõuab lauskmaal 27-40 kilomeetri kaugusele, mis tähendab, et Tallinnas peaks olema vahemaa Viimsi poolsaare tipust Tabasaluni läbitav mööda rattateid ühe akutäiega.

Ees ja taga on veel turvalisuse tagamiseks tuled, lenksul asub väike ekraan ning tõukekas pakub parajalt laia jalatuge, et kahe jalaga peal seista oleks mugavam.

Oma sõiduulatuse, turvalisuse ja kandevõime poolest võib see liikur asendada küll igapäevaseid linnasõite seni, kuni lumi maha tuleb.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.