Klicki 1000 soovitust

Internet taskusse – taskuruuterid maale ja kaugtööle minekuks

Suure suveni ja soojani on veel mõni nädal aega, kuid kaugtöö kestab juba kaua. Kui mobiilist interneti jagamine on hakanud ära töötama, siis aitab mobiilse neti kõigile kodustele seadmetele jagamise mugavamaks teha akuga taskuruuter. Sellega saad WiFi võrgu püsti panna kus iganes.

WiFi tugijaam TP-Link M7000 4G (hind 54,99 eurot) pakub WiFi standarditele 802.11b/g/n vastavat võrku 2,4 GHz sagedusalas, mis peaks sobima kõigile seadmetele, ka vanematele ja aeglasematele. 2,4 Ghz sagedusalal levib WiFi kaugemale ja on hea lahendus näiteks maakoju.

Ruuteril on 2000 mAh aku, mis kestab täpselt tööpäeva – 8 tundi. Laadida saab kaasasoleva USB kaabliga või kui seinakontakt asub läheduses, võib ruuteri mobiililaadijast või arvuti USB pesast ka elektritoitel tööle panna just nii kauaks, kui vaja. Seade jagab traadita internetti korraga kuni kümnele seadmele 2,4 GHz sagedusalas kiirusega kuni 300 Mbit/s. See on ilmselt kõige soodsam ja lihtsam taskuruuter, mis kaugtööle kaasa võtta.

WiFi tugijaam TP-Link M7450 4G (hind 149,99 eurot) toetab lisaks ka kiiremaid WiFi standardeid 802.11a/b/g/n/ac ning töötab nii 2,4 GHz kui 5 GHz sagedusalas. Seega sobib see hästi koduse võrgu tekitamiseks, kus vaja suuremaid kiiruseid ja uuemate seadmete jaoks head ühenduskiirust. Kuigi 5 GHz võrgu leviulatus on natuke väiksem, on ühendus kiirem (kuni 867 Mbit/s) ja stabiilsem näiteks kesklinnas või kortermajas, kus eetris võivad levi segada paljud erinevate korterite WiFi võrgud.

Ruuteriga saavad korraga ühenduses olla kuni 32 seadet, seega piisab ka suurema elamise jaoks või ajutiselt üles pandud keskmise pop-up kontori vajadusteks. Sisse käib micro-SIM kaart, millel peab olema operaatori käest tellitud andmesidepakett (soovitavalt mahupiirangute-vaba).

3000 mAh aku kestab ligikaudu 15 tundi, energiat jätkub pikemaks tööpäevaks ja õhtuseks meelelahutuseks.

WiFi tugijaam TP-Link M7350 4G (hind 99,99 eurot) on suure ekraaniga ning pakub ühenduskiiruseks kuni 50 Mbit/s kuni kümnele seadmele. See pole küll nii kiire kui teised, aga ekraanil kuvatav ühenduskiirus on hea lisavõimalus näiteks seal, kus pead paremat levi otsima. Siis on kohe ekraanilt näha, millises kohas ruuteriga kõige suurema kiiruse kätte saad. 50 Mbit/s on kodutöökoha jaoks samuti piisavalt hea ühenduskiirus.

Huawei kerge ja õhuke taskuruuter E5576-320 4G (hind 59,99 eurot) toetab WiFi standardeid 802.11b/g/n ning pakub ühenduskiirust kuni 150 Mbit/s WiFi võrgus. Korraga saab ühenduses olla kuni 16 seadet. Aku kestab kuni kuus tundi. Ruuteris asub ka väike tulemüür, millega saad näiteks laste internetikasutust ja ligipääsu juhtida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.