Klicki 1000 soovitust

Juhtmega ID-kaardi lugeja pole ainus valik – mine valima ülikompaktse Eesti +ID lugejaga

Me oleme harjunud, et arvuti küljes ripub ID-kaardi jaoks umbes meetrise sabaga lestakala, mille juhe kogu aeg jalgu jääb. Oma suuruse ja juhtme pärast pole ID-kaardi lugeja kunagi kaasas, kui seda vaja on. Heaks alternatiiviks on aga Eestis disainitud ülikompaktne +ID kaardilugeja, mis on väiksem kui mälupulk.

Kui jätta kõrvale Delli, Lenovosse ja teistesse äriklassi süleritesse integreeritud kaardilugejad, on ID-kaardi lugeja kaasavõtmine ebamugav. Praegu, kui levinud on sülerid, saab raiuda selle viimase ID-kaardi saba maha ning soetada omale lausa mikroskoopilise +ID lugeja. Kasvõi selleks, et taskusse pista ja vajadusel ka mõnda oma IT-kaugemat sõpra või sugulast kohalikel eelvalimistel ID-kaardi kasutamiseks aidata.

Eestis disainitud toodet on pidevalt uuendatud ja arendatud juba 2009. aastast alates. Praeguseks on jõutud kolmanda põlvkonnani, mis hetkel poelettidel.

+ID lugeja käib kokku 5,7 x 1,2 cm pulgaks, lahti võttes aga moodustab risti, mille ühtede harude vahel pilus ongi kontaktid nutika kaardi lugemiseks. Risti ühes otsas asub pistik USB pesasse pistmiseks. Kasutamine on väga lihtne, ehkki peab ühendamisel natuke ettevaatlikum olema kui „traditsioonilise“ kaardilugejaga, sest seade on õrnem ja õhem. Draiverid Mac OS X-ile, Windowsile ja Linuxile on pisikesel viguril alati samad nagu eelkäijatel ning tõrgete pärast pole vaja muretseda, sest +ID seadmel endal riistvaras mingit tarkust polegi, kõik vajalik asub arvutitarkvaras.

Draiverid paigaldatakse arvutisse automaatselt ning kõik ID-kaardi tarkvarad töötavad siis miniatuurse lugejaga just nii, nagu vaja.

Üks lihtne nipp kaardilugeja avamiseks

Kui ID kaardi lugeja on kokku pakitud, võib olla natuke raske seda ilma abivahendita lahti teha. Kõige parem abivahend on ID kaart ise – suru kaardinurgaga risti sisemise pulga ühele otsale ja see tulebki ilusti oma pilust välja, nii et saab mugavalt kasutama hakata.

+ID disaini mõtles välja Eesti päritolu fotograaf Martin Lazarev.

Klicki poes on olemas nii must kui valge +ID.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.