Juhtmeta või juhtmega mängupult – millist valida?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui mängid arvutis, teleris või tahvlis arvutimänge, mis nõuavad kiiret tegutsemist ja mugavaid nuppe, siis varem või hiljem tuleb loobuda kohmakast klaviatuurist ja hankida spetsiaalne mängupult. Üks põhiline ja oluline valik, mis kohe alguses teha, on otsustamine juhtmega või juhtmeta mudeli kasuks.

Enne, kui edasi lugeda, võib kohe alguses ära öelda, et tõelised mängugurud kipuvad kas vanast harjumusest või sisetundest lähtudes juhtmega mängupulte eelistama. Põhjus on selles, et kaabliga saavutab parema reageerimiskiiruse, ehkki vahe võib olla üliväike ja tavalisele mängurile täiesti märkamatu. Sisetundest lähtudes juhtmega mängupuldi valimine aga tähendabki seda, et kasutaja on teinud kõik, et olla mängus kiireim, nii et isegi see mõni millisekund on ära kasutatud, kuigi seda tavaolukorras ei pruugi märgatagi.

Seega – kui tahad teha kõik, mis võimalik, et tehnika mingit lisa-reageerimisaega ei lisaks, vali juhtmega kontroller. Samas on inimese reaktsioonikiirus niikuinii aeglasem kui see väike vahe raadio teel juhitava või kaabliga ühendatud kontrolleri puhul.

Kui mängid arvutilaua taga istudes ja istud monitori lähedal, siis miks mitte osta odavam ja kergem juhtmega pult, sest liikuda pole vaja ning kaabel istudes eriti ei sega.

Teine lugu on siis, kui oled selline mängija, kes tahab mugavalt diivanil istuda või külitada ja mäng jookseb pisut eemal suurel ekraanil, näiteks nutiteleris. Mugavuse nimel on kindlasti siis oluline kasutada just juhtmeta kontrollerit. See ei sega liikumist ja töötab kaugemalt, hea on ka pulti laual niisama hoida, kui kaablit üle toa ei jookse. Näiteks kui mängupult on diivanilaual ja mängitakse teleriekraanil, siis ei jää juhe pidavalt teistele jalgu, kes teleri eest läbi jalutavad. Või nagu koduloomade omanikud välja toovad – koer või kass ei näri maas vedelevat kaablit ära.

Muidugi peab juhtmeta mängupulte ka laadima, mis nende mängurite jaoks, kes väga tihti ja pikalt mängivad, on puuduseks – tavaliselt kipuvad patareid just kõige otsustavama lahingu ajal tühjaks saama.

Trust GXT540 Juhtmega

See juhtmega pult on varustatud kolmemeetrise kaabliga, mis on tavaliselt arvuti taga mängides piisav pikkus. Juhtmega pult on odavam, õige pisut kiirem ja ei vaja laadimist ega patareisid.

Trust GXT545 Juhtmevaba

Juhtmevaba pult töötab igast asendist kuni kümne meetri kauguselt, USB adapter tagab kiire ja katkematu raadioühenduse ning laadida saab selle puldi sisseehitatud akusid micro-USB pesast. Juhtmeta pult on kallim, kuid mugavam neile mängijatele, kes kasutavad suurt ekraani ja on arvutist või mängukonsoolist kaugemal.

Vaata ka teisi mängupulte siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.