Kaasaskantava printeriga saab pildid kohe paberile ja isegi liikuma

Fotoprinter Xiaomi Mi Portable Photo Printer (69,99 eurot) on lihtne nagu mobiiliäpp ning lisaks saab sellega liikuma panna ka liikumatud fotod. Ah et kuidas?

Akupanga suurune printer on vaid ühe pisikese piluga ja see tuleb oma nutiseadmega siduda, et sinna pilte või muud printimisväärset saata. Elektritoite pärast ei pea muretsema, sest seadmel on oma aku, mida saab USB pesast laadida.

Paberiks on tindivaba paber Zero Ink, mida sees olevas kassetis on viis tükki. Sellele printides ei pea eraldi tindikassette täitma, paber ise värvub vastavalt väljatrükile ning seega on tegemist igati hooldusvaba seadmega, millele tuleb vaid valmis paberikassette juurde osta ning akut laadida. Tegemist on termoprinteriga, mille kirjutuspea kuumutab spetsiaalsele paberile värvipildi.

Xiaomi seade töötab kuni kolme nutiseadmega üle Bluetoothi ja neid võib kasutada korraga. Ühenda oma ja sõbra nutitelefonid ja tahvelarvutid ning kõigilt neilt saabki hakata fotosid välja laskma.

Printeri jaoks on vaja nutiseadmesse installida äpp Mi Home, mis juhib ka tarka kodu ja muid Xiaomi seadmeid, sealt saab hakata printerit seadistama ning valima, mismoodi soovid pilti välja trükkida.

Äpis on olemas isegi elementaarne fototöötlus, et värve parandada ja filtreid lisada, samuti saab kollaaže teha ja rohkem klõpse ühele paberile mahutada.

Kuid see pole veel kõik. Xiaomi tarkvara pakub veel võimaluse luua “liikuvaid pilte” ja “helipilte”. Need on sellised fotod, mida läbi äpi mobiilikaameraga vaadates hakkavad need liitreaalsuses justkui elama. Pilt hakkab liikuma nagu video, aga selleks peab enne muidugi vastava 15-sekundilise klipi oma nutiseadmesse salvestama. Läbi kaamera vaadates näeb justkui laual või kuskil mujal paigal lebavat liikuva pildiga videoklippi.

Samamoodi saab videoks teha fotoalbumi, mida näidatakse siis vahelduvate piltidega läbi kaamerasilma vaadates. Tundub peaaegu nagu ulme, aga vajab siiski vastavat äppi. Teistele saab selliseid pilte samuti kinkida ja nad saavad avanevat videot oma nutiseadmest vaadata, sest see salvestatakse pilve ja hakkab mängima siis, kui kaamera ees on sobiv foto.

Kuidas see töötab, vaata siit videost:

Lisaks on veel fotopaber kleepuva tagusega – kui tõmbad sellelt katte, saab välja prinditud fotot kleepsuna kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.