Käed küljes: Realme 6i kestab ühe laadimisega paar töökat päeva

Eestisse jõudnud uus bränd Realme on siin juba esindatud päris mitme mudeliga, Realme 6i võib aga saada neist ilmselt üheks populaarseimaks, sest väga soodsa hinnaga saab endale väga korraliku akuga, kiire protsessoriga ja hea ekraaniga mudeli.

Äsja testitud Realme 6 Pro mudelist eristab odavamat Realme 6i telefoni (hind 159,99 eurot) küll natuke väiksem ekraan, pisut vähem mälu ja “lahjem” kaamerakomplekt, kuid välimuselt on need kaks mudelit üsna sarnased. Kui aga soovid pisiasjade arvelt, mis kahte mudelit eristavad, koguni 110 eurot kokku hoida, siis on odavam Realme 6i kasulik valik.

Uus mudel näeb karbist välja võttes üsna efektne. Ehkki korpus on parajalt paksuvõitu ja kaasasoleva läbipaistva ümbrisega läheb veel kogukamaks, on tagakülg efektselt triibuline ja soliidne. Valida saab, kas korpus on valge (mis oli testitelefonil) või roheline. Korpus on pritsmekindel, mis on nõks parem, kui ilma veekindluseta telefon, kuid päris vette ei saa seda siiski pista. Ekraan on kaetud kriimustuskindla Gorilla Glass kattega.

Tagaküljelt leiab sõrmejäljelugeja, mis on pea sama kiire ja hea kui Realme 6 Pro´l, kuid asub teises kohas. Siiski on tagakülje keskel asukoht selline, et sõrm satub juba esimese paari korraga harjudes lugejale alati kindlalt peale. Pole karta, et sõrm tagakaamerate klaase puudutaks, sest need ei asu sõrmejäljelugeja kohal, nagu mõnedel tootjatel, vaid pisut eemal, vasakus servas.

Allservas on nii USB Type C kui ka 3,5 mm kõrvaklapipesa, millest saab kindlasti hea ostuargument neile, kellel on niigi juba olemas korralikud juhtmega traditsioonilise pistikuga kõrvaklapid. Siis pole lisaadapterit vaja.

Ehkki 6i on Realme 6 seeria kõige odavam mudel, jagab see paljugi selle seeria kallima otsa telefonide omadusi, nagu näiteks sujuv 90 Hz värskendussagedusega ekraan ja kiire protsessor. Seega pilt on sama sujuv ja töö sama kiire, kui kuuenda seeria tippmudelitel.

Tõepoolest, kiiruse osas ja ekraani heleduse poolest on see odav mobiil üsnagi tegija. Samas hinnaklassis on keeruline leida nendes kahes näitajas samal tasemel konkurente. 5000 mAh aku on pigem haruldane kui reegel selles tooteklassis ja kestab ilmselt tänu väiksema resolutsiooniga ekraanile ja Realme jaoks omastele riistvara tuunimistele kaua. See kauakestev aku ongi ilmselt soodsa telefoni üks põhitrumpe.

Neli tagakaamerat on samuti üsna muljetavaldav varustus koos 16 MP esikaameraga tilgakujulise “kulmu” sees ekraani ülaservas, aga nagu testimisel selgus, ei saa muidugi sellises hinnaklassis tippklassi pilte igas olukorras oodata.

Aku veab välja teise päeva õhtusse

Akut laeb kuni 16 W kiirlaadija, mis on paljudest teistest USB laadijatest pisut suurem, kuid mitte väga oluliselt. Juhtmevaba laadimist ei ole. Täis laetakse ligikaudu pool akust alla tunniga.

5000 mAh aku ja Realme 6i riistvara ning muidugi ka tarkvara koostöö tagavad soodsa hinnaga telefonile vägagi pika tööaja. Palju kordi ei õnnestunud küll nädalase testimisaja jooksul proovida, kuid esimest korda mobiili täis laadides võis õhtul näha vaid kõige rohkem kolmandiku energia kadumist. Enamasti sai järgmisegi päeva lahedalt õhtusse, ilma et oleks pidanud vahepeal laadima. Kes teab, äkki isegi kokkuhoidlikumalt kasutades venitaks veel pool kolmandatki päeva välja.

Hea ekraan ja minimalistlik kasutajaliides

Ekraan on sel mudelil 90 Hz värskendussagedusega, mis on sujuvam kui tavaliselt (enamasti on nutitelefonidel värskendussageduseks 60 Hz). Ka heledus (ligi 530 nitti) paistab ka oma silmaga vaadates olevat parem, kui tavaliselt alla 200-eurostel telefonidel. Realme UI ehk tootja enda kasutajaliides on üsna minimalistlik ja puhas ning sarnaneb puhtale Google´i Androidile (põhineb Android 10-l).

Andurid ja sensorid – nii ja naa

Kompass töötab pärast kalibreerimist üsna täpselt, GPSiga on enamasti kõik samuti OK, kuid praeguste paksude pilvede ja keerulisema nähtavusega oludes võib teinekord asukohamääramine eksida. Seda juhtus navigeerimisel paar korda, kui telefon end naabertänavale lukustas. Pildil on üks selline eksimus:

Enamasti on muidugi kõik korras, sügis ongi GPS-idele kehva ilmaga keerulisem aeg.

Kaamerad saavad tavaolukorras hästi hakkama

Kindlasti ei hakka keegi ootama vähem kui 160-euroselt telefonilt selliseid pilte, nagu teevad neljakohalise hinnasildiga tippmudelid. Kuid kindlasti ei pea ka valmis olema väga teralisteks ja kehva kvaliteediga kaadriteks. Realme 6i neli tagakaamerat on sobivad enamustes olukordades: komplekti kuuluvad 64 MP f/1.8 26 mm lainurk, 8 MP f/2.3 13 mm ülilainurk, 2 MP f/2.4 makrokaamera ning neid abistav 2 MP sügavussensor.

Pigem on hea selle telefoniga teha maastiku- ja turistipilte kui suurendada välja kaugemaid objekte.

Päevasel ajal maastikupilti tehes pole kvaliteedil häda midagi, on teravust ja värvidki üsna normaalsed.

Teine lugu on öövõttega väga napis valguses. Pildi saab küll kätte ja see pole väga tume, kuid teravus on kehvem ja värvid samuti.

Kui ei teaks, et sellise pildi pilvisel sügisesel õhtul teeb 160-eurone nutitelefon, siis pakuks kindlasti pilditegijaks mõnda hoopis kallima hinnaklassi mobiili:

Kokkuvõttes on Realme 6i juures mitu suurt plussi, kuid ka üsna ettearvatavad miinused, millega peab paratamatult nii väikese hinna juures arvestama. Samas ei pea nende miinuste pärast just ülemäära muretsema – kui otsid odavat ja kauakestva akuga telefoni hea ekraani ning kiire protsessoriga, siis kõik need nõuded on ikkagi täidetud. Kui aga tahad parimat kaamerate osas, siis pead ilmselt kordades rohkem kulutama mõne väga hea kaameratelefoni peale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.