Klicki 1000 soovitust

Kapselkohvimasin või täisautomaat – kui palju maksab kodune tass kohvi ja kumba valida?

Kolmeeuroseid kohve pole vaja kogu aeg väljas joomas käia, sest kodus saab kordades odavamalt. Aga kui odavalt? Vaatasime järgi, kui palju läheb maksma kapselkohvimasinaga ja täisautomaatse masinaga tehtud hommikukohv.

Võtame võrdlusse kaks head kohvimasinat: kapselkohvimasina Lavazza LM Jolie (hind 29,99 eurot) ja täisautomaatse De’Longhi ECAM 22 110 Magnifica S (hind 299,99 eurot). Hinnavahe on päris suur, aga see ei tähenda ühest valikut vaid hinna järgi. Kallim masin on siiski teatud kasutajatele parem, kes eelistavad täisautomaatset lahendust, kapselkohvimasin aga pakub võimalust väikese ja kompaktse kohvimasinaga saada ikkagi korralik kohvinauding, kuigi vaja on alati sobivat kapslit, et tass head kohvi valmistada.

Kui ostuhinnaga on asi selge, siis kohvi hinna väljaselgitamine on natuke keerulisem. Linnalegendid räägivad, nagu oleks kapselkohv kallim, sest iga kohvitassi jaoks tuleb osta üks kohvikapsel. Kuidas tegelikult on, selle arvutamegi kohe välja.

Arvestame, et koduse masinaga juuakse keskmiselt kaks tassi päevas. Selle põhjal võtame tootja poolt eeldatud kohvikulu, puhastuseks ja katlakivieemalduseks tehtavate kulutuste sagedus ja vajaminev filtrite vahetussagedus. Kui võtame kulud aasta jooksul, siis saame hakkama garantiiajal, mis tähendab, et võimalikku remondikulu ei pea veel sisse arvestama.

Kuidas kujuneb ühe tassi kohvi hind?

Nagu allolevast tabelist näha, on küll täisautomaatse kohvimasinaga vaja lisada vaid kohviube ning need jahvatatakse ja segatakse sobivaks joogiks, kuid lisaks tuleb kulutada ka veefiltrite ja puhastuskapslite peale. Kapselkohvimasinaga kulub vaid kapsleid ja kord kvartalis peab kasutama katlakivieemaldajat.

  1 tk (paki) hindKogusSumma
KohvimasinDelonghi ECAM 22 110 Magnifica S299.991299.99
Kohvikulu7,3kg (10g tass)14.997.3109.43
Veefiltrid6tk (vahetada iga 2 kuu tagant)15.99695.94
Puhastustabletid1 pakk (kasutamine ~iga 2 kuu tagant)5.9915.99
Katlakivi eemaldaja1 pudel (kasutamine ~iga 2 kuu tagant)16.99116.99
Summa528.34
1 tassi hind aastas0.72
KapselkohvimasinLavazza Jolie29.99129.99
Kohvikapslid36 kapslit pakis11.9920239.8
Katlakivi eemaldaja1 pakk (kasutamine kord kvartalis)5.9915.99
Summa
275,78
1 tassi hind aastas0.38

Delonghi täisautomaatse kohvimasinaga saame värske ubadest jahvatatud kohvi hinnaks 72 senti tassi kohta, kapselkohvimasinaga samuti värske, tehases kapslisse pandud purust tehtud kohvi tassihinnaks 38 senti.

Seega müüt, et kapselkohv tuleb oluliselt kallim, kui kodus masinas jahvatatud kohv, ei vasta tõele, kui vaadata pikemat ajavahemikku, näiteks aastaseid kulusid koos kohvimasina ostukuluga.

Automaatse masina eelised

De’Longhi ECAM 22 110 Magnifica S kohvimasin.

Millised on siis oluliselt kallima jahvatava masina eelised?

De’Longhi ECAM 22 110 Magnifica S pakub täisautomaatset teenust – sina valid vaid suure valiku hulgast sobiva joogi ning edasi tuleb vaid oodata, kuni see tassi valmis tehakse. Reguleerida saad kogust ja kangust, salvestada oma seadeid ja järgmine kord täpselt oma maitsele sobiva joogi teha vaid mõne nupuvajutusega. Kui tulevad külalised, siis igaüks saab just oma tassi endale sobivate omadustega teha.

Kapselkohvimasina eelised

Kapselkohvimasin Lavazza LM Jolie.

Kuigi kapselkohvimasinal pole joogi valmistamisel nii palju seadistusvõimalusi ja valikuid, saab siiski omale sobiva joogi jaoks poest õiged kapslid välja valida. Tegemist on üsna hooldusvaba ja odava seadmega, sest lisada tuleb vaid kapsel ja masin valmistab selle sisust joogi vaikselt ja kiiresti. Kapselkohvimasin on kompaktsem ja vaiksem kui ubadest jahvatavad masinad ning kerge puhastada.

Kumb sobib paremini?

Muidugi pole olemas ühtset vastust, kumb masin siis ikkagi on parem. Kui oled kohvi suhtes nõudlik, sul käib erinevaid külalisi, kellel on erinevad maitsed ja tahad, et alati oleks sobiv jook olemas, siis ilmselt oleks õigem valik täisautomaatne ubadest jahvatav kohvimasin. Oad on ka odavamad kui kapslid, kuid automaatsele masinale tuleb lisaks osta ka vajalikke hooldusvahendeid.

Kui sul on kindel maitse-eelistus, tahad kohvi hommikul kiirelt ja vaikselt valmis teha ning tassitäie odavamalt kätte saada, siis ilmselt sobib paremini kapselkohvimasin. Saad endale soodsalt suurema paki oma maitse järgi õige kanguse ja aroomiga kapsleid valmis osta (näiteks 36 kapsliga Espresso Passionale või Crema Dolce) ja kohvi tegemine on edasi juba lihtsamast lihtsam.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.