Kas Ulefone tuleb tuttav ette? Sel tootjal on maailma üks vastupidavaimatest telefonidest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Ulefone on suur Hiina tootja, mille toodang läheb põhiliselt rahvusvahelisele tarbijale. 2006. aastal asutatud Shenzheni firma esimesed mudelid ei hiilanud just vastupidavusega, kuid siis võttis ettevõte end tõsiselt kokku ja teeb praegu maailma peaaegu kõige tugevamaid telefone, mida saad sa Eestis ka osta.

Ulefone Armor 2S maksab Klickis 219,99 eurot ja on praegu tavahinnast 80 eurot odavam. Kohe esimene pilk telefonile ütleb, et see pole selline, nagu enamus teisi. Kurta, et kõik uued mobiilid on ühte nägu, Ulefone Armor 2S-i puhul pole vähimatki põhjust, sest mõned arvustajad on nimetanud seda tankiks, mõned otsekui rollimängust välja karanud relvaks ning mõned kirtsutavad veidi nina selle peale, et kruvipead on silmnähtavalt korpuse külgedel ja taga.

Kuid need kruvipead ongi tavaliselt märk korpuse erilisest tugevusest. Nii on ka Ulefone´i ülitugev mudel kruvidega kinni keeratud, korpus ei põru siis lahti ka tugevate löökidega ning säilitab veekindluse igas olukorras.

IP68 standardile vastavus tähendab vee- ja tolmukindlust, samuti võib see probleemideta kukkuda käe kõrguselt (1,2 meetrit) betoonile ja kahjustusi ei teki. Pisut kõrgenevad kummise kattega nurgad aitavad ära hoida ekraanikahjustusi ja kriimusid, sest mingi kõrgema nurga vastu kukub telefon alati ja kopruse muud osad ei saa põhilööki endale.

4700 mAh aku, mis on tavalistega võrreldes oluliselt suurem ja kiirlaadimisega, tagab mobiili töö ka siis, kui pistikupesa pole alati käeulatuses. Spetsiaalne akusäästulahendus annab sisselülitatuna mobiilile veel kaks lisapäeva ilma laadimata.

Kõigil Ulephone´i telefonidel on alati olemas microSD kaardi lisamise võimalus – nii ka sel telefonil. Alt servast leiab moodsa USB Type-C pistikupesa, mis on veekindla kummiklapiga kaetud, küljel on SOS-nupp, mille saab programmeerida kiiret abi kutsuma. Mikrofoni- ja kõlariavad on kaetud mikrovõrguga, mis ei lase veemolekule läbi, kuid ei takista helilaineid.

Meie muutuvas kliimas, kus praegu ähvardatakse üle +30 kraadiga ning karmimate pakastega on ka kaugelt alla -30 võimalik, sobib Ulefone´i telefon samuti väga hästi, sest selle lubatud temperatuurid ulatuvad -40 … +80 kraadini. Kui sa just keevasse vette oma kestvustelefoni ei pilla, on kõik olukorrad kaetud.

13-megapiksline tagakaamera, millega saab pildistada ka vee all, Full HD videosalvestus ning eraldi graafika- ja heliprotsessor tähendavad, et vastupidavuse nimel ei pea eriti midagi ohvriks tooma. Tegemist on igati korraliku nutitelefoniga, mis peitub kruvidega kokkutõmmatud ja veekindlate sisemiste kihtidega kindlustatud korpuse sees.

GPS, Glonass, WiFi ja kompass on samuti väga laialt levinud omadused, kuid lisaks neile pakub Ulefone hoopis harvem levinud baromeetrit, millega oma täpset kõrgust merepinnast hinnata ning miks mitte ka ilma ennustada. Seegi sensor vihjab võimalusele kestvustelefon rasketes oludes karmimate katsumuste jaoks kaasa võtta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.