Klicki 1000 soovitust

Too kevad lähemale – nutikas aed paneb taimed juba talvel kiirelt kasvama

Click & Grow on Eesti idufirmadest üks edukamaid idanema läinud ärisid, mis praeguseks on vallutanud maailma. Nad ei ole loorbereile puhkama jäänud, vaid arendavad oma nutika lillepoti toodet edasi. Näiteks võib vastu kevadet osta endale „nutika aia“, mis kasvatab korraga kolme taime neile õigesti valgust ja niiskust jagades.

Click & Grow Smart Garden 3 (maksab Klicki poes praegu 99,99 eurot) sisaldab komplektis kolme basiiliku taimekassetti ehk „stardikomplekti“, mille võib praegu kasvama panna ja juba mõne nädala pärast on maitsetaimed omast käest võtta. Kuna Smart Garden 3 ka valgustab, sobibki see komplekt ajaks, kui veel akna taga on üsna pime.

Nutikal aial on 1,2-liitrine veemahuti, millest piisab tavaliselt üheks kuuks. Koos LED valgustusega tarbib Smart Garden 3 keskmiselt 6 vatti energiat. Kuna valgustaval LED-tuledega lambil on reguleeritav jalg, siis saab vastavalt sellele, kui kõrgeks on taimed kasvanud, ka valgusti kõrgust reguleerida. Spetsiaalne „muld“ hoolitseb õige PH taseme ja hapnikusisalduse eest, nii et ideaalsed kasvutingimused on alati tagatud.

Kui basiilik on suureks kasvanud, võib osta siit mõne muu taimekasseti – näiteks minitomati, metsmaasika või tšillipipra. Ja kui õues läheb soojaks ning päikseliseks, on paras aeg robotiseeritud kasvulavalt taimed õue värske õhu kätte viia.

Vaata, kuidas taimed nutikas aias kasvavad:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.