Klicki 1000 soovitust

Kohtle hellalt: kuidas vedada koju suurt ja õrna nutitelerit?

Kaader Samsungi juhendist, kuidas nutitelerit transportida.Samsung

Nutiteleri võib lasta e-poest koju toimetada kulleril, kuid ise seda teekonda ette võttes on hea teada, mismoodi väga suurt ja õrna seadet hellalt kohelda, et see ikka tervelt tuppa jõuaks. Siin on mõned soovitused, mis tagavad riskivabama transpordi.

Hoia kogu tee oma televiisorit ainult püstiasendis. Tootjad on seda ka juhendites soovitanud: nutiteleri transport on lubatud ainult püstises asendis. Kõikide telerite karpidel on olemas nooled, mis näitavad, mispidi püsti toodet tuleb transportida ja kui need nooled on pakendil olemas, siis muudes asendites ei tohiks kasti liigutada:

Klickist ostetud kaubale kleebitakse peale veel selline märk, mis näitab, milline külg peab alati ülemiseks jääma:

Jäta telerikasti esikülg vabaks. Pakendil on välja toodud ka see, milline on teleri esikülg, kuna ekraanipoolne osa on õrnem kui tagakülg ja vajab erilist kaitset. Muidugi on pakend disainitud nii, et juhuslikult vastu minnes ei juhtuks õrna ekraanipaneeliga midagi, aga kui kasti transportida, siis võib midagi vastu kasti kukkuda või muljuda ning kui pihta saab on ekraaniga külg, pole välistatud katkiminek.

Esikülje leiab üles sellise märgi noole suuna järgi (kui see on näiteks karbi ülemisel küljel):

hdr

Seega kui pakid oma kauba autosse, pane kast niipidi, et ekraanipoolsele küljele midagi ei kukuks ega vastu ei puutuks. Pane see pool näiteks vabale küljele, kui tõstad kasti vastu pehmet istet (püstiasendis) või jäta seinast eemale, aga nii, et mingeid teravaid esemeid sõidu ajal ei saaks vastu seda külge kukkuda.

Kinnita telerikast. Kui nutiteler mahtus auto salongi või mikrobussi kaubaruumi, kinnita see rihmadega nii, et kast liikuma ei pääseks. Tagaistmel saab kasutada ka turvavöösid, lisaks võib võtta appi koormarihmad või nööri. Kinnitusrihmasid ei maksaks siiski kasti ümber liiga kõvasti kinni pingutada.

Vii teler koju oma originaalpakendis. Kui kast autosse ei mahu, ei tohiks telerit pakendist välja võtta, et see paremini autosse mahutada. Kastis on pehmendused nurkades ja külgedel ning need taluvad paremini lööke, kui ükskõik kui pehmed tekid.

Tõsta kahekesi! Kui tegemist pole just pisikese köögiteleriga, tõsta telerikasti alati üles kahekesi, isegi siis, kui on vaja see korraks autost maha tõsta. Samuti ära jäta telerit ilma toeta põhjale seisma – isegi väike tuulehoog võib selle pikali lükata.

Kui püsti ei mahu, võta kuller! Kui transpordiks on kasutada vaid väike sõiduauto ja sinna mahub nutiteleri kast ainult pikali ehk lapiti, siis tuleks kindlasti kuller võtta või suurem auto rentida. See tuleb ikkagi odavam, kui kallis teler pärast lihtsalt katkisena utiili viia. Lapiti pannes võib mõnest suuremast august läbi sõites või äärekivi ületades saada ekraan ristisuunalise löögi, mis mõne õrnema komponendi, näiteks ekraanipaneeli või selle ühendused katki teeb.  

Tavalisse sedaani tüüpi sõiduautosse mahub keskmiselt kuni 46-tollise diagonaaliga teler, linnamaasturisse ligi 51-tolline, suurema ekraani puhul võiks kasutada juba mikrobussi või kaubaautot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.