Kõige odavam ja kõige kallim 4K teler – mis neil vahet?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Aeg on minna Eesti Vabariigi järgmisse sajandisse uue põlvkonna nutiteleriga – sellisega, mis näitab nüüd juba standardiks saavat 4K resolutsiooniga pilti. Kui 4K telerid olid veel mõni aasta tagasi üüratult kallid, võib nüüd odavaima kätte saada alla 500 euroga. Tippude tipp ulatub aga endiselt üle 5000 euro, aga selle raha eest saab ka juba midagi.

Vaatame, mida kujutavad endast praegu Klicki poest saadaolevad kõige odavam ja kõige kallim 4K nutiteler.

LG 43″ 43UJ620 UHD SmartTV – 419,99 eurot

43-tolline nutiteler on keskmisse elutuppa täitsa paraja suurusega. Kui Full HD-d võis veel äärmisel juhul ka alla 40-tolliselt ekraanilt kenasti vaadata, siis 4K on piisava punktitihedusega, et võiks valida ikkagi midagi rohkemat kui 40-tollise diagonaaliga.

Liidestest on esindatud kõik hädavajalikud (ja enamgi): USB 2x, HDMI 3x, komponentsisend, kõrvaklapiliides, optiline sisend, LAN, WiFi. Selleks, et oma nutiteleri täit võimsust nautida, ühenda see kindlasti kas kaabliga või üle WiFi Internetti. 4K sisu telejaamades veel eriti pole, kuid Youtube ja teleri lisaäpid pakuvad seda kvaliteetset meediat juba rohkelt. Üle võrgu saab 4K sisu maha mängida ka oma arvutist või salvestusseadmelt.

LG kasutab operatsioonisüsteemi WebOS, millele on olemas kõik vajalikud äpid nutitelerile, kasutajaliides on lihtne ja loogiline.

LG 65″ OLED65W7V UHD SmartTV – 5349,99 eurot

Ka kõige kallim nutiteler Klicki poes on LG. Mida siis enam kui kümme korda kallimast seadmest saab?

Kõigepealt muidugi on olemas hiiglaslik ekraan 65-tollise diagonaaliga. Selline suur vaateala vajab suurt ja väärikat ruumi, kuigi kvaliteetse ekraaniga pole häiriv ka liiga lähedal istuda. Selle teleri ekraan aga on tõesti kvaliteetne, sest tegemist on uusima OLED tehnoloogiaga.

OLED tähendab, et ekraan on üliõhuke, ülimalt tõetruude värvide ja kontrastiga, mis HDR sisuga muudab pildi päris-elule väga lähedaseks.

Nagu näha, on 3D ilmselt surnud, sest ka rohkem kui 5000 euro eest ei paku enam uued telerid võimalust kodus 3D prillidega ruumilist pilti vaadata. Kuid see-eest on kaasas oma ribakõlarid võimsa 60-vatise helisüsteemi ja Surround-heliga, mis tagab ruumilise heli igas suunas. Kõik vajalikud liidesed välisühenduste jaoks on olemas, seinale riputatav ekraan on nagu pilt, mis ei jäta varje ja sobitub igasuguse sisekujundusega.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.