Klicki 1000 soovitust

Kõige odavam ja kõige kallim konverentsikaamera – mis neil vahet?

Selleks, et videokonverentsi pidada, piisab mõnikord ka mobiilist või sülearvutist. Kui aga inimesi rohkem ja nõudmised kõrgemad, läheb vaja eraldi kaamerat. See maailm on kirjum kui paljud muud valdkonnad, sest valikust leiab odavaima ja kalleima isendi, mille hinnavahe pole ainult kordades, vaid lausa peaaegu kümme korda.

Odavamaid seadmeid lausa konverentsikaamerateks ei kutsuta – need on lihtsad veebikaamerad, millega saab siiski üks-ühele või madalama kvaliteediga ka mitmekesi koosoleku peetud. Kui kaamera on arvutist eraldi, siis ei pea istuma kangelt sülearvuti ekraani ees, et oleksid teistele näha – tavaliselt on siis pilt ka pisut ebaloomuliku rakursi alt, filmides kõige rohkem lõuga ja jättes taustaks igavavõitu lae. Kui kaamera on näiteks USB-ühendusega, saab seda pöörata kuhu iganes, võimsamad seadmed oskavad ka ise liikumist ja häält jälgida ning kõige võimsamad edastavad kristallselget häält ja pilti ka kehvemates kontoritingimustes, kus on palju taustamüra ja ebamugav valgus.

Alustame odavaimast, mis praegu Klicki poes saada – kahemegapikslisest Trust Primost ja liigume kallima, tõelise professionaali videokonverentsiseadme Logitech Group ConferenceCam´i juurde.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses