Klicki 1000 soovitust

Kolm elektritõukekat, mis viivad sind võimalikult kaugele

Elektritõukerataste aeg on käes, see on selge. Nendega ei pea ette võtma lühikesi otsi poodi või postkontorisse, vaid on täiesti võimalik ka pikemalt rännata. Suvi on ees ja maanteede äärest leiab igal pool kümneid kilomeetreid kergliiklusteid, kus saab segamatult oma elektriliikuriga kulgeda.

Siin on kolm elektritõukeratast, mille liikumisulatus on rohkem, kui vaid mõni lühike ots poodi, randa või tööle. Nende e-tõukekatega on suvine liikumisvabadus tagatud ja kui tahad kuhugi päris kaugele ära sõita, mahuvad kokkupandult kõik liikurid ka auto pagasiruumi, et kohapeal välja võtta ning uusi teid leida.

Xiaomi M365 Pro – 549,99 eurot

Xiaomi populaarne, maailmas üks enim müüdud mudeleid M365 on ka Pro versioonina saadaval. Pro tähendabki pikemat sõiduulatust. 12 800 mAh akuga suudab see liikur läbida muljetavaldavad 45 km. Maksimaalne sõitja kaal võib olla kuni 100 kg. Turvalisuse tagavad esi- ja tagatuli ning pidurid nii ees kui taga, ratta saab kokku panna ja kaasa võtta nii autosse, bussi, laevale kui rongile.

Maksimaalne kiirus on 25 km/h, kuid vastavalt uutele liiklusreeglitele võibki elektritõuksiga kergliiklusteel maksimaalselt just nii kiirelt sõita ja mitte nobedamalt.

Segway ES4 – 459,99 eurot

Võimalik, et oledki selle tõukekaga juba sõitnud, sest neid kohtas eelmisel suvel renditõukekatena nii Tallinnas kui mitmel pool mujal linnades. Kui tõukekate rentija seda mudelit eelistab, siis järelikult peab olema üks tõeliselt kaua vastupidav isend.

Tõesti, ühe laadimisega läbib see suure lisa-akuga mudel kuni 45 km. Väline aku on vahetatav. Pehmemaks sõiduks on ees ja taga amordid, seega ei sega ka veidi auklikum tee. Pidurdada aitavad turvaliselt nii mehaanilised kui elektrilised pidurid.

Inokim Ox Super – 1889 eurot

Nii nagu autode maailmas, nii on ka elektriliikurite seas lihtsaid igapäevaseid mudeleid, millega saad oma asjad aetud ja samas ka tõelisi pikamaa-maastureid, millega võid muudkui sõita ja sõita ning aku tühjaks saamise pärast pole vaja karta. Inokim Ox Super on tõeline kestvusmasin elektritõukekate seas, sest aku kestab koguni kuni 100 km. Kui siledaid teid jätkub, siis 100 kilomeetrit on selline vahemaa, millest rohkem ilmselt ei jaksa sa päeva jooksul tõukeka laual püstigi seista. Sõida kasvõi varahommikust hilisõhtuni.

Kaalupiiranguks on 120 kg, võimas mootor võtab ka Lauluväljaku nõlva tõusu ära ja 10-tollised üsna laia rehviga rattad on piisavalt suured, et võid vahepeal isegi asfaldilt maha pehmemale pinnasele põigata.

Seega – kas sel suvel on üldse autot niiväga vaja? Ühistranspordist rääkimata – peaaegu poole Eesti raadiuses on kõik sihtkohad käeulatuses ehk ühe laadimisega sõidu kaugusel.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.