Kolm head õpilase sülearvutit

Milline kooli-sülearvuti võtta mobiilsemale kasutajale ja milline paiksemale õpilasele koju? Siin on kolm head varianti, millest kaks esimest on väga sobilikud liikuvamale kasutajale, sest on kergemad ja kompaktsemad, viimane aga ideaalne neile, kes põhiliselt kodus koolitöid teevad ja mängivad, sest sel masinal on suurem ekraan ja rohkem võimsust.

HP 14s (2020) — 429,99 eurot

Mida ootad ühest heast mobiilsest kooliarvutist, mida saaks alati kaasa võtta koolitööde tegemiseks ja tööasjade ajamiseks? Kõigepealt muidugi kerget kaalu ja tugevat korpust. Masin kaalub vaid 1,46 kg — seega seda sama hästi kui ei tunnegi, kui on koos muude asjadega kotti pandud.

Kui tavaliselt ostetakse kooliks arvuti ja alles seejärel selgub, et tarkvara on ka vaja, siis selle ostuga tarkvaraprobleemi enam pole. Praegu tuleb kõigi Windowsiga arvutitega kaasa kuni augusti lõpuni populaarne kontoritarkvara Microsoft 365 Personal, mis sisaldab kõike vajalikku — komplektis on Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ja Access. Lisaks veel 1000 GB pilvsalvestusruumi Onedrive’is, kui kõvakettaruumist väheks jääb, ja 60 tasuta Skype’i kõneminutit kuus.

Protsessoriks on AMD Athlon, mis on odavam alternatiiv Intelile, samas ka väga energiasäästlik: arvuti aku kestab kuni 7,5 tundi. Sellest on küllalt, kui teed tavalisi kaheksatunniseid töö- või koolipäevi, jättes ka pool tundi või tunni lõunapausiks. Sel juhul polegi laadijat päeva jooksul väljas olles vaja.

Lenovo IdeaPad Flex 5 — 699,99 eurot

Teine mobiilne valik kooli alguse puhul on Lenovolt. Sel masinal on mugavad, madalad ja suured klahvid, tugev korpus ja eriti kaua kestev aku — kuni 12 tundi. Protsessoriks on samuti Inteli alternatiivina AMD Ryzen, mis tagab energiasäästu ja aku pika tööaja.

Lenovo paindlikul mudelil on hulk ühendusvõimalusi, muuhulgas ka USB-C-pesa, mille kaudu saab arvutit laadida. Kui soovid kiiret ja mahukat ketast, siis 512 GB SSD seda ongi — mahutab palju ja välkmäluketas on kiire nii meedia töötlemisel kui suurte failide salvestamisel.

Muidugi ei saa mainimata jätta puutetundlikku ekraani ja painduvaid hingesid — seda sülearvutit võid kasutada tavalise arvutina, aga saad ka tahvelarvutiks käänata kokku, et siis joonistada või mängida otse ekraanil.

Lenovo IdeaPad 5 — 699,99 eurot

Koju ostavad lauaarvutit vähesed, võimsaks koduseks masinaks tasub soetada pigem suure ekraaniga sülearvuti, mille saab aeg-ajalt kas maale või külla võtmiseks kaasa haarata. Lenovo 15-tolline ja eraldi suure numbriklaviatuuriga masin sobib nii kooliõpilasele kui tudengile. Sellega saab koolitöid teha sama hästi kui mängida. Lenovol on mängimiseks ja meediategevusteks väga võimas AMD Ryzen protsessor, mis aitab aku tööiga venitada koguni 14 tunnini. Seega pole muret, et aku ootamatult tühjaks saaks, ükskõik mida ka ette võtaksid.

Masin on küll raskem — 1,66 kg, kuid ega seegi kaal ole teab mis suur, et ei kannataks teinekord arvutit kooli, tööle või reisile kaasa võtta.

15-tolline matt ekraan on piisavalt suur, et suurte tabelite või joonistega töötada, sülearvutil on palju ühendusvõimalusi ja Displayport lisaekraaniga mugavaks ühendamiseks. AMD Ryzen 5 protsessor saab muretult hakkama foto- ja videotöötlusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.