Kolm sammu korraga moodsasse nutitelerite maailma: 4K, OLED ja äpid!

Kui oled pikalt plaaninud oma vana teleri uue vastu vahetada, siis maksab seda teha põhjalikult, võttes kasutusele olulised selle valdkonna uuendused. Siin on kolmekohaliseks kahanenud hinnaga 48-tolline mudel, mis aitab selle kolmikhüppe kohe ära teha.

LG 48″ OLED48A13 UHD SMARTTV (hind 899,99 eurot) on uus nutiteler, millel paraja suurusega 48-tolline ekraan, 4K eraldusvõime, OLED paneel “isepõlevate” pikslitega, Dolby Vision IQ pildiseaded ja Dolby Atmose ruumiline heli. See on peaaegu täiuslik kombinatsioon värsketest võimalustest, mis tulevad ühe uue teleriga soodsalt koju kätte.

Tegemist on praegu soodsaima OLED teleriga, mis Klickist saada ja tavahinnast on see nüüd pea 300 eurot odavam. Kolmekohalisi hinnasilte ei näe just tihti sellise uusima ekraanitehnoloogia juures.

Isevalgustavad pikslid, mis OLED-paneelil pilti näitavad, tagavad väga tõetruu ja terava pildi, sest taustvalgusega ei pea ekraanipiksleid nii-öelda läbi valgustama, vaid need süttivad ise. Aastaid oli selline lahendus väga kallis, kuid nagu ikka tehnoloogiamaailmas, muutuvad uued asjad tasapisi soodsamaks. Alla 900 euro eest ei saa küll hiiglaslikku seinasuurust paneeli, kuid 48-tolline on keskmise korteri ja väiksema maja jaoks ka täiesti piisav ekraanidiagonaal.

LG on uue OLED-tehnoloogia puhul üks tuntumaid tegijaid ning kvaliteedilt peaks see olema igati tippklassist. Intertek on andnud LG paneelile koguni värvide esituse 100% täpsuse hinnangu. Pilt peaks välja nägema üsna lähedane sellele, nagu me oma silmadega ümbritsevat maailma näeme.

Lisaks teravale pildile on ekraan kiire reageerimisega ja kontrastne, seega sobib hästi mängimiseks. Õhuke disain, mille tagab taustvalgustuse puudumine, sobib aga näiteks teleka seinale riputamiseks. Nii võtab see vähem ruumi ja lubab kõik koledad juhtmed vajadusel seina taha ära peita.

LG teleritel on oma operatsioonisüsteem, mis toetab kõiki tuntud teleriäppe: Netflix, Youtube, Apple TV ja paljud muud tuntud striimi- või meelelahutusteenused on esindatud. Kui sa varem kasutasid telerit lihtsalt vaatamiseks, siis WebOS-i platvormilt saad juurde lisada sadu erinevaid lisavõimalusi.

Üks üsna tüütu omadus, mis algselt tehti pildi teravustamiseks, on LG seadetest näiteks filmivaatamise ajal väljalülitatav, kui sa ei taha, et tõsised filmid oleksid töödeldud sama selgepiiriliseks ja eredaks, nagu mõned päevase aja seebiseriaalid. Filmmaker Mode on ekraanirežiim, mis jätab kõik ähmasused, kuvasuhted, värvid ja kaadrisagedused selliseks, nagu filmi režissöör oma kunstiteosega on taotlenud. Nii tulekski filmi kodukinos vaadata. Kui aga tahad, et mõni madala resolutsiooniga telekanal oleks selgem ja teravam, siis oskab vastav pildiprotsessor muidugi puuduvad pikslid ja vahekaadrid niimoodi juurde lisada, et telekanal on 4K lähedase kvaliteediga. Uudiseid ja stuudiosaateid või spordivõistlusi on jällegi niimoodi mugavam vaadata.

OLED on lisaks silmadele ohutum ja vaatajasõbralikum. Seega võid rahulikult sedasama ekraani kasutada ka mängimiseks või isegi arvutitööks ja videokõnedeks (kaamera peab siiski eraldi arvuti küljes olema).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.