Klicki 1000 soovitust

Kolm soodsat elektriliikurit, millega jõuab kaugele

Kergliiklusteedelt on talvine killustik kokku pühitud ning mis võiks olla tervislikum, kui oma igapäevased ilusa kevad-ilmaga väljas liikumise tiirud elektriliikuriga teha? Siin on kolm elektritõukekat, mis rahakotti väga suurt auku ei löö, kuid toimetavad sind siiski vähemalt kümnekonna kilomeetri kaugusele.

SEGWAY Ninebot ZING E10 – 249,99 eurot

Ninebot ZING E10 on elektriliikur, mis sõidab ühe laadimisega kuni 10 km ning liikumiskiiruseks on kuni 16 km/h. Kandevõime poolest sobib see pigem noortele või kergema kaaluga kuni 60 kg raskusele täiskasvanule. Kuna tõukekas on kokkuvolditav, siis kõlbab see väga hästi ka auto pagasiruumi pistmiseks, et näiteks mõnel automatkal kohapeal liikumiseks kasutada.

ZING E10 on täiskummidega, mis ei lähe õhust tühjaks, kuid sellevõrra on sõit selle pärast natuke põrutavam, kuna rattad on jäigemad.

SEGWAY Ninebot ZING E8 – 229,99 eurot

Need värvilised ja kerged tõukekad on mõeldud kuni 50 kg kaaluvale reisijale. Mootori võimsus on 130 W ja see teebki tõuksi lastele oma rahulikuma kulgemiskiirusega kõige paremini sobivaks, hind on samuti soodsam. Maksimaalne kiirus on 14 km/h, seega pole elektritõukekas oluliselt kiirem lastejalgratastest ning on ohutum, kuigi sõites on siiski rangelt soovitatav kaitsevarustuse – kiivri ja põlvekaitsete kasutamine.

Seitsmetollised rattad on täiskummidega, mis tähendab, et rehvid ei lähe katki, kuid sõit on natuke põrutavam, sest täiskummid on kõvemad.

Sõiduulatuseks on nagu eelmiselgi rattal 10 km – sellest vahemaast piisab tavaliselt oma igapäevasteks väiksemateks sõitudeks ümbruskonda.

Xiaomi Essential – 299,99 eurot

Xiaomi elektritõuks sõidab poole kaugemale, kui kaks eelmist – 20 km, kuid on ka natuke kallim. Samas on praegune alla 300-eurone hinnasilt ühe korraliku elektriliikuri kohta üsnagi soodne.

Xiaomil on suuremad rattad – 8,5-tollised ning õhkrehvidega, mis teeb liikumise pehmeks ja mugavaks isegi konarlikumal maastikul. Suurima lubatud kaalu poolest sobib see tõukekas ka täiskasvanutele – kaalupiirang on kuni 100 kg. Maksimaalseks kiiruseks annab 250 W mootor kuni 20 km/h, kokkuvolditava ratta saab auto pagasiruumis kaasa võtta või sellega ühistransporti minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.