Klicki 1000 soovitust

Kolm väga head sülearvutit, millega mängudes võita

Üks korralik mänguri sülearvuti pole küll ilmselt nii võimas, kui laua all asuv põhimasin, kuid väljaspool kodu mängimiseks peavad olema kaasaskantaval mänguri abivahendil korralik ja kiire ekraan, võimas protsessor, ohtralt mälu ja ülimugav klaviatuur. Siin ongi kolm sellist mudelit.

Kõigil neil arvutitel on midagi ühist, aga vaadates hindu, peab olema ka midagi erinevat.

Ühiseks jooneks on 15,6-tollistel masinatel kitsaste äärtega Full HD ekraan, värskendussagedus 120 Hz või üle selle, kiire DDR4 mälu (2666 MHz), 512 GB SSD välkmälu ning muidugi kiire võrguühendus. Kuid nüüd räägime ka erinevustest.

Asus TUF FX505DT Ryzen5

Asuse mänguriarvutil on kõige odavam hind – võrreldes HP Omen´itega kasutatakse soodsamat Ryzen 5 protsessorit, 120 Hz ekraani (HP-del 144 Hz) ja ka mälu on pisut vähem, kuid kokkuvõttes on oma hinna kohta tegemist korraliku mängurisüleriga. Asust iseloomustab vastupidavus – selle korpus vastab MIL-STD-810G standardile, mis eeldab, et korpus peab vastu põrutustele, ekstreemsetele temperatuuridele, UV kiirgusele ja kõrgel mägedes töötamisele. Seega militaristidele sobib ja karmidele mänguritele igasugustes keerulisemates oludes samuti. Klahvistik on täis-numbriklaviatuuriga, RGB taustavalgustusega ja mugavate klahvidega. Isegi kui ei mängi eriti, on sellise masinaga mugav tööd teha. PCMark 8 koormustesti järgi peab aku tõsist tööd tehes vastu 4 tundi, säästurežiimis aga 10,5 tundi.

HP OMEN 15 (2019)

HP sülearvuti Omen 15 (2019) pakub Inteli Core i5 protsessoriga korralikku mängujõudlust, on varustatud kõigi vajalike ja kiirete ühendustega (WiFi 802.11ac, kolm USB 3.1 porti, üks USB Type C port, Thunderbolt ja Displayport läbi USB Type C, HDMI, Gigabit LAN). RGB taustavalgustusega klaviatuuril on eraldi numbriklaviatuur ning stiilne välimus, mis sobib ka kontoris kasutamiseks. Aku kestab 10 tundi.

Eelmise aasta tippmasin on mängimiseks disainitud ja ekraan pakub 144 Hz värskendussagedust, mis teeb ka kiired mängud sujuvaks ja liigutused täpseks.

Sülearvuti HP OMEN 15 (2020)

HP Omen 15 (2020) ehk selle aasta mudel erineb eelmisest veel võimsama protsessori ja mitme täienduse poolest. Kui oled nõus arvuti eest 500 eurot lisaks välja käima, saad uusima 2020. aasta mudeli, millel on tippklassi Intel Core i7 protsessor (kuni 4,5 GHz), võimas uus graafikakaart Nvidia GeForce RTX 2070 (8 GB mäluga) ja uusima põlvkonna WiFi 802.11ax standardi tugi. Samuti on uuendatud Displayporti (versioonile 1.4) ning tehtud muidki väliseid ja sisemisi pisiuuendusi.

Mida valida?

Kui eesmärgiks on tippvõimsus ja võimalikult kiire tegutsemine graafilistes mängudes, võta kindlasti HP Omen 15 (2020).

Kui aga kasutad sama masinat pigem töötegemiseks ja vahel ka graafikamängude mängimiseks, siis võib see 500 lisaeurot olla liigne kulutus ja sulle sobib väga hästi ka eelmise aasta HP Omen 15 (2019). Töömasinaks on see väga hea ning vahel ka mängimiseks kõlbab täiesti.

Kui tahad oma mänguriarvutiga palju ringi liikuda, kuid vajad ka mobiilsel töökohal head taustavalgustusega klaviatuuri ning kergemat korpust, siis võta Asus, sest see on neist kolmest kõige kergem ja väga õhukeste ekraaniservadega.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.