Klicki 1000 soovitust

Korralik mehaanika: Roccati mänguriklaviatuur annab just seda tagasisidet, mida vajad

Arvutimängud nõuavad täpsust ja kiirust, mille jaoks saab end küll treenida, kuid oluline on veel üks tähtis detail – klaviatuur, millel mängid. Kiirete liigutustega pole aega vaadata, kui täpselt ja kuhu vajutad, kõik peab toimuma tunde järgi ja intuitiivselt. Selleks sobivad kõige paremini mehaaniliste klahvidega mänguriklaviatuurid.

Roccat Vulcan 100 (hind 129,99 eurot) on kõige parem klaviatuur üldse, mis Roccati poolt tehtud, väidab tootja ise. Tegemist on tõesti korraliku saksa disainiga, mille puhul klahvikäik on kümnendiku millimeetrise täpsusega välja arvutatud ja füüsilisse vormi valatud. Klahvi reageerimispunkt on 1,8 mm kõrgusel ja klahvikäik 3,6 millimeetrit. Vajutades suundub klahv mööda juhtsiine otse alla, ilma külgedele loksumata. Käik on täpne ja kontrollitud kõigil mänguklahvidel. Lisaks viidi selle klaviatuuri puhul klahvi klemmid täpselt lähestiku, mis koos tarkvara abiga teeb klahvivajutuse registreerimise ligi 20% kiiremaks. Mängus, kus iga millisekund on tähtis, pakub see juba märgatavat eelist.

Tarkvaral on siin määrav roll, sest klahvi vajutades puutuvad klemmid küll kokku, kuid tavaliselt mitte üks kord. Mõnikord oleme isegi seinakontakti vajutades märganud, et lohakalt lülitit puutudes hakkab see “särisema”. Tarkvara ülesandeks ongi siin registreerida esimene kontakt ning ülejäänud “põrked” ja “särinad” kõrvaldada, et üht vajutust mitmena ei registreeritaks. Samas peab olema piisavalt kiire, et kohe registreerida ka järgmine vajutus ning tunda ära, et see pole enam eelmise vajutuse järelkaja klemmidel.

Nagu ülalolevalt skeemilt näha, pole klahvi nupp kõrgete äärtega, nagu tavalisel kontoriklaviatuuril. Sellel on jälle oma kindel põhjus – nii saab klahvi kaalu vähendada ligi poole võrra ja see reageerib kiiremini.

Kui aga nüüd kogu see teadus kõrvale jätta, mis peaks kirjeldama klahvide headust, siis lõpuks ikkagi määrab igaühe isiklik kogemus ja sisetunne. Roccati klaviatuuri puhul on see vahe kindlasti tunda rohkem, kui vaid aimatavalt. Mänguritele annab see eelise mängus, kuid ka igapäevane kontorikasutaja tunneb, mida tähendab tõeliselt täpse ja mugava klaviatuuriga töötamine. Kirjavigu tuleb vähem, tähekordusi ei esine ning sõrmed harjuvad klaviatuuriga nii, et töötempo suureneb märgatavalt.

Lisaks on iga klahvi korpus läbipaistev ja selle keskel üks 16 miljonit värvi esitav LED, mida saab eraldi programmeerida. Tee ise omale sobiv valgustaust või vali mõni valmis tehtud efekt, valik on sinu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.