Klicki 1000 soovitust

Kui CD mängija enam arvutisse ei mahu: Asuse õhuke väline optiline seade aitab

Uuemad sülerid on läinud nii õhukeseks, et optiline seade CD-de või DVD-de kasutamiseks neisse enam ei mahu. Kuid plaate on teinekord siiski vaja nii lugeda kui kirjutada – piisavalt harva, et mitte iga päev kaasas kanda seda võimalust, kuid piisavalt tihti, et kodus võiks see võimalus ikkagi lisaseadme näol olemas olla.

Sel puhul sobibki eraldi õhuke optiline seade. Asus External Slim (hind 39,99 eurot) on kaheksakordse kiirusega DVD-kirjutaja, mis toetab ka M-DISC´i ja on hea lisaseade eluaegsete arhiivide kõrvetamiseks plaatidele. Varunduseks sobivad spetsiaalsed arhiivikettad, mille säilimisaeg võib ulatuda sajanditesse. Just nendele plaatidele saadki välise optilise seadmega oma kõige väärtuslikuma meedia talletada. M-DISC tagab kvaliteetse salvestuse koguni kuni tuhandeks aastaks, kui infokandja on toodetud peale 2016. aastat.

Asuse väline CD seade sobib nii Windowsile kui Macile ning loomulikult ei pea seda kasutama vaid Asuse sülearvutitega, vaid sobivad ka kõik teised vastava operatsioonisüsteemiga arvutid. Ühendamine käib USB 2.0 kaudu, sealtkaudu tuleb ka vajalik toide.

Kaasa saab mõned vajalikud programmid plaatide tegemiseks: CyberLink Power2Go 8, CyberLink PowerBackup 2.5, Nero BackItUp ja E-Green.

DVD-de maksimaalne lugemis- või kirjutuskiirus on õhukesel optilisel seadmel kuni 8 korda, CD-del kuni 24 korda.

Kuna Asus External Slim on üliõhuke, võib seda ka arvutiga alati kaasas kanda, kui näiteks tööl või kodus vaja juhtub minema. See on piisavalt õhuke, et mahub lahedasti ka väiksemasse arvutikotti.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses