Klicki 1000 soovitust

Kui hääl on kõige tähtsam — mikrofon koosolekuteks, videoblogiks või mängudeks

Kui küsid mõne videoeksperdi käest, mis on videos kõige tähtsam, siis esimeste asjade seas nimetab ta ka heli. Kui heli on kehv, siis jätab ka video ise halva mulje. See kehtib nii loengu, videoblogi kui ka videokoosoleku pidamisel. Võta endale hea mikrofon, kui räägid teistega üle Interneti!

Trust GXT 232 Mantis (hind 39,99 eurot) on mikrofon, mis aitab vältida tuhmivõitu sisseehitatud arvutimikrofone, mis kõlavad metalselt ning ei võta kõrgeid ja madalaid sagedusi ühtviisi hästi. See eraldi suurem mikrofon on varustatud ka mikrofonikaitsega, et järsemad häälikud pehmemalt kõlaksid. Samuti on sel kinnitus tugijala külge amortisaatoritega, nagu profimikrofonidel, et leevendada lööke ja krõpse, mis võiksid salvestust segada.

Võid selle paigutada lauale ja ei pea muretsema eraldi statiivi pärast, sest väike kolmjalg on Trusti mikrofonil juba kaasas. Arvutiga ühendamine käib üle USB. See tähendab, et heli tehakse digitaalseks juba kohe mikrofonis ning kõik ülekandemoonutused ja kaod jäävad ära. Kaabel on 1,5 meetri pikkune ning mikrofon töötab arvutiga kohe peale ühendamist. Tarkvarapaigaldust pole vaja, kui kasutad piisavalt uue operatsioonisüsteemiga arvutit, mis tunneb USB mikrofone. Samuti ühildub seade Maci, mängukonsooli (PS4) ja Chrome OSiga, kuid ei tööta näiteks Xboxi ja Androidiga seadmetega.

Selleks, et kohe mikrofonist tulev heli oleks puhas ja selge, teeb seade ka kajaeemaldust ja mürasummutust. Kõik ebavajalikud taustahelid ning kajad kõrvaldatakse ning saad salvestada oma jutu peaaegu nagu stuudios. Ehkki ka ruumi osas peab pingutusi tegema ja kaja ning müra võimalikult palju vältima, võib mikrofon ruumi akustilisi vigasid veidi siluda.

Olukordi, kus head mikrofoni vaja, on palju ja neisse olukordadesse Trust GXT 232 Mantis peaksi väga hästi sobima: muusika salvestamine, videoblogi, video- ja helilised virtuaalkoosolekud, Skype-kõned, Teamspeak, Zoom, muidugi ka otse Youtube’i või Twitchi striimimine, podcast’id, loengute ja videote salvestamine, mängud jne.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.