Klicki 1000 soovitust

Kui mängid, siis istu õigel toolil

Mänguritele on olemas spetsiaalsed arvutid, vinged mängurihiired ja ergonoomilised lisaklahvidega klaviatuurid. Kõik see aitab veel kiiremini tehismaailmades ringi kihutada või oma autot rallimängus paremini juhtida. Kuid on veel üks tähtis asi, mis oluline eriti siis, kui pikkadel pühadel kauemaks mängima jääd – mugav mänguks sobiv tool.

Mida siis oodata ühelt õigelt mänguritoolilt? Loomulikult mugavust ja ergonoomilisust. Aga mida see täpsemalt tähendab?

Tavaliselt tähendab see, et tool on vabalt igas suunas pööratav – paremale ja vasakule, 360 kraadi. Selleks vaata, et käetoed ei oleks liiga etteulatuvad, aga samas piisavalt pikad, et küünarnukke toetada.

Loomulikult peab saama kõrgust reguleerida – kiirelt ja lihtsalt. Selleks on hea n-ö õhu-amordiga kõrgusregulaator. See tähendab, et vastavast kangist saab kõrgusregulaatorist õhku välja lastes tooli madalamale lasta (ise peab siis peal istuma või tooli alla suruma). Ülespoole liigutamiseks peab aga toolil laskma vabalt kerkida. Reguleeri kõrgus nii, et jalad ulatuksid täistallaga maha ja põlved oleks võimalikult täisnurga all.

Seljatoe kallet peaks saama samuti reguleerida – vabastades seljatoe, kalluta end tahapoole või ettepoole, kuni õige asend käes ja siis lukusta tugi.

Tooli jalg on kõige mugavam, kui see kõige vähem segab. Sellised on näiteks ühe sambaga jalad, millel all viieharuline toetusosa ratastega. Rattad peaksid olema lukustatavad, et tool niisama veerema ei pääseks.

Mänguritooli kattematerjal võiks olla mugav ja pehme. Seljatugi peaks olema kergelt kumer, et selg saaks olla kergelt nõgusas asendis. Veel parem, kui on ka peatugi, et aeg-ajalt kaela puhata.

Kas peaks veel midagi teadma, kui tooli valima minna?

Jah, näiteks oma ligikaudset kaalu ja pikkust. Enamasti sobib mänguritool üsna kõigile, kuid mõned tõsisemad toolid on arvestatud pikkusele alates 160 cm. Seega – kui oled veel pooleteistmeetrine, võiks lastele või noortele sobilikuma tooli võtta, kui aga jalad enam hästi koolipinki ei mahu, vali oma pikkusele vastav suurem tool.

Klicki poes on just praegu saadaval pikkade pühade mängumaratonideks näiteks see Trust Ryon GXT705 mänguritool, mis sobib kuni 150 kg raskustele ja 160-190 cm pikkustele mängijatele. Hind on 60 eurot soodsam kui tavaliselt  ehk 139,99 eurot.

Selle tooli saaks ka täiesti tasuta – siis tuleb aga osta mõni mänguriarvuti sellest valikust. Arvuti ostjale ei maksa tool midagi.

See on Klicki poolt toimetatud ja kureeritud rubriik, kus Klick soovitab oma tootevalikust nutikaid, lahedaid ja huvitavaid asju ning annab nõu.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.