Klicki 1000 soovitust

Kui märtsipäike ei toeta, siis millega toetada oma kaamerat?

Päikesepaistelise ilmaga on võimalik pilti teha ükskõik millega, kuid hämardudes kipuvad pildid muutuma uduseks. Sama kehtib ka video kohta, kuid seal ei määra isegi valgus nii palju, vaid käes tehtud kaader on lihtsalt ebastabiilne. Appi tõttavad statiivid, mis on reguleeritavad igas suunas.

Nii videos kui pildistamises määrab stabiilsus kvaliteedi. Teravamate piltide saamiseks võib asetada kaamera või telefoni stabiilsele pinnale: abiks on majaseinad, puud, trepikäsipuud. Kuid see piirab võimalusi kaamera suunda või vaatenurka muuta. Kivid ja puud ei ole enamasti õige nurga all ning seega valikuid üsna piiratult.

Mikrostatiiv võib taskus alati kaasas olla

Väiksemate kaamerate või telefonide puhul piisab mikrostatiivist (näiteks König KN-TRIPOD10 – 9,99 eurot), mis mahub vaevata taskusse. Paned kaamera statiivi külge ning saad muuta nurka, kuhu iganes soovid kaadrit keerata. Kahjuks aga ei luba need pisikesed statiivid kõrgust muuta ning tarvis on ikkagi otsida õigel kõrgusel olevat tasapinda.

Suurem statiiv siis, kui kõrget pinda pole käepärast

Suuremad statiivid, nagu ülalolevas videos tutvustatud CAMLINK CL-TPPRO28A PRO (99,99 eurot) lubavad muuta kõrgust ja nurka ning on oluliselt stabiilsemad.

Statiivi valimisel vaata ka seda, milline on kaamerakomplekti kaal ning kui kõrgelt on mugav pildistada ja filmida. Igal statiivil on soovitatav maksimaalne kandevõime, mille juures see veel stabiilne on. Kergemad ja nõrgemad statiivid ei pruugi raske peegelkaamera jaoks sobida, väike kompaktkaamera aga sobib iga statiivi otsa, peaasi, et see on piisavalt pikk ja kasutajat küürutama ei sunni.

Video jaoks sujuvalt liigutatav statiiv

Videostatiividel on tavaliselt parema kvaliteediga pea, mis liigub märksa sujuvamalt kui pildistamis-statiividel. Samuti on videostatiivid ise massiivsemad, et kaamera liigutamise korral statiiv ise ei kaasa ei liiguks ega kõiguks.

Fotode puhul ei ole sujuv statiivipea liikumine oluline, kuna pildistamise ajal on kõik paigal.

Keskmise posti küljes on üsna tihti ka konks, kuhu saad kinnitada oma koti või mõne muu raskuse.
Eks ikka selleks, et taas kord stabiilsust suurendada ning kaalukeset madalamale viia.

Omale sobiva statiivi leiad siit.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.