Klicki 1000 soovitust

Kuidas puhastada DVD- või Blu-ray mängija mõne minutiga?

Et kodune DVD- või Blu-ray-mängija töötaks veatult ja mängiks plaate kõrgeima võimaliku kvaliteediga, tuleb seda aeg-ajalt puhastada. Kõige lihtsam on puhastama hakata spetsiaalse DVD- ja Blu-ray läätsepuhastajaga, siis ei ole ohtu, et ise midagi kokku segades plaadimängijat ära ei rikuks.

Kõik DVD-ja Blu-ray mängijad töötavad samal põhimõttel: seadmesse sisestatud plaadilt loeb infot läbi läätse laser, mis edastab loetud bitid edasi nii, et nende põhjal saaks pilti ekraanil näidata ning kõlaritest heli maha mängida. Ajapikku võib see kõikenägev silm ehk lääts mustaks minna ja lugeda plaadilt infot vigadega. See väljendub kehvemas heli- ja pildikvaliteedis ning n-ö hakkimises.

Laias laastus on DVD-ja Blu-ray läätsepuhastajaid kahte sorti – kuivad ja vedelikuga. Mõlemal puhul tuleb plaadimängijasse sisestada puhastusplaat, mis on sarnane DVD-plaadile, kuid varustatud pisikeste harjakestega. Kui puhastusplaat seadmes keerleb, siis need harjakesed pühivad läätsel olevad tolmukübemed ja mustuse ära.

König DVD ja Blu-ray läätsepuhastaja komplektis (hind Klicki poes 7,99 eurot) on ka spetsiaalne puhastusvedelik (20 ml), mis muudab puhastamise tõhusamaks. Kasutamiseks tuleb paar tilka vedelikku tilgutada plaadil olevatele harjakestele, sisestada plaat DVD- või Blu-Ray mängijasse ning vajutada Play-nuppu. Puhastamise muudab mugavaks ekraanile kuvatav abimenüü.

König DVD ja Blu-Ray läätsepuhastaja töötab ka CD-mängijate ning mängukonsoolidega, samuti kõikide kaasaskantavate seadmetega, mis on mõeldud CD-, DVD- või Blu-ray plaatide mängimiseks.

Paari lühikese minutiga ongi kodune CD-, DVD- ja Blu-ray mängija lääts puhastatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.