Kuus propellerit on parem kui neli: minidroon, mis mahub peopesale

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Kui on neli propellerit, siis selliseid droone leidub sadu erinevaid, kuid kuue propelleriga on kas väga suured või väga väikesed lennuvahendid. Miks kuus on parem kui neli? Sellele ühte vastust polegi, kuid selge on see, et kuuel mootoril on rohkem tõstejõudu ja stabiilsust kui neljal.

Peopessa mahtuv minidroon, mida mõnikord nimetatakse ka nanodrooniks – MJX X901 (hind 24,99 eurot) ehk heksakopter pole enam selline lennuvahend, nagu olid odavad ja pisikesed droonid mõned aastad tagasi – ka minilennumasinal on olemas kuueteljeline güroskoop ja see suudab masina õhus paigal hoida isegi siis, kui droonipiloot on alles päris algaja. Sinised ja punased LED-tuled näitavad, milline on ümmarguse drooni esi- ja tagakülg, et teaksid puldist õiges suunas juhtida. Tulesid saab samuti juhtida.

Trikkide õppimiseks pole vaja oma drooni tundide viisi vastu seinu ja maad kukutada, saltod ja ümber telje pöörded on vaid puldist eraldi nupuvajutusega tehtavad.

Kui kangid tunduvad liiga vanakooli juhtimisseadmed, siis vajuta pikemalt paremat juhtkangi ning juhtimispult muutub asendianduriga juhtimisseadmeks. See tähendab, et drooni liigutamiseks piisab güroskoobiga puldi keeramisest ja kallutamisest.

Väike aku tagab viis minutit lennuaega ja soodsates levitingimustes kuni 30-meetrise lennuraadiuse. Suurte droonidega toas ei mängi, aga väike MJX minidroon sobib väga hästi kitsamas ruumis ringilendamiseks – kui osavust rohkem, saad ehitada sellele õhutakistusi ja lennata läbi rõngaste või teha slaalomit postide vahel. Ilusa ilmaga võib muidugi ka õues mängida ja harjutada suure drooni juhtimiseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.