Klicki 1000 soovitust

Legendaarse aktiivsusmonitori uus tulemine – Mi Band 6

Juulis 2014 ehk 5 aaastat tagasi Xiaomi poolt välja toodud lihtne, kuid kõiki aktiivsusmonitori põhiomadusi sisaldav spordikell on läbi teinud korraliku evolutsiooni. Praegune, 6. põlvkonna seade on jõudmas juba mõne omadusega ka nutikelladele kandadele. Hinna poolest jääb uus Xiaomi Mi Band 6 (49,99 eurot) siiski endiselt üheks odavaimaks seadmeks, mille näitusid saab usaldada.

Algsest kitsast ühevärvilisest näidikust on nüüdseks saanud suurem, kuid endiselt ümarate otstega 1.56-tolline AMOLED ekraan. Pinda on koguni 50% enam, kui eelmise põlvkonna mudelil ja sinna mahub mobiilist saabuvate teadete ja meeldetuletustega rohkem teksti korraga ekraanile . Kui esimestel mudelitel pidi natuke pusima kella nutitelefoniga ühendamisel, siis nüüd käib see hetkega ja ilma vaevata. Lisaks pulsile, sammulugejale, kalorite mõõtjale ja läbitud vahemaa arvestajale oskab uus kell vere hapnikusisaldust (SpO₂) mõõta, mis on oluline nii trenni tegijatele kui ka oma tervise jälgimisel. Täiustatud on unejälgijat, mis mõõdab täpsemalt aktiivse ja sügava une faase.

Tarkvarasse on lisatud kõigi näitude põhjal isikliku aktiivsuse indeksi arvutamine, mis aitab kaasa oma trenni efektiivsust mõõta ning vajadusel rohkem liigutada. Samuti oskab nutiseade stressitaset määrata.

Paljudel uutel ja kallitel nutikelladel on menstruaaltsükli ja hingamise jälgimise lisarakendused, Mi Band 6 pakub neid omas hinnaklassis üsna haruldasi omadusi samuti. Lisaks täienesid spordirežiimid – kokku on neid juba 30, sealhulgas 19 täiesti uut spordiala. Kuut ala oskab seade randmelt automaatselt tuvastada:

Nii nagu varem, kannatab ka nüüd uus mudel täielikku sukeldumist (kuni 50 meetrit) ning oskab träkkida ka ujumistreeninguid.

Mi band on läbi aegade teada ka oma pika akuea poolest. Suurem ja värvilisem ekraan on küll päevi natuke vähemaks võtnud, kuid endiselt kestab keskmise kasutamise korral aku ligi 14 päeva. Aktiivselt sportides peab kell ühe laadimisega vastu vähemalt seitse päeva. Aku turgutamiseks on juba mitmendat põlvkonda olemas mugav magnetiga laadimiskinnitus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.