Lenda uutmoodi – Parrot Swing võib ringi kihutada kopteri või lennukina

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tüüpiline droon lendab ringi, propellerid püstiasendis ja see tähendab, et sel on küll väga hea manööverdamisvõime, aga kaugustesse liikumise kiirus pole nii suur. Parrot Swing aga on vahel kopter, vahel lennuk – võib end sättida vastavalt niisugusesse asendisse, milles kõige paremini edasi saab.

Õhku tõuseb Parroti ebahariliku kujuga droon nagu droonid ikka – vertikaalselt nelja propelleriga õhku allapoole suunates. Kui hoog sees, võib drooni laiad propellerihoidjad keerata horisontaalasendisse ja neli tiivikut hakkavad töötama nagu propellerlennuki mootorid – nii saab kõige kiiremini kaugustesse lennata. Seega oled X-tähe kujulise lennumasinaga tegelikult saanud omale kaks-ühes õhusõiduki – nii droon kui propellerlennuk koos mõlemate eelistega.

Tegemist on väikese drooniga, millega pikki rännakuid ette ei saa võtta, kuid ka hind (Klicki poes 109,99 eurot) on selline, mis sobib väga hästi algajatele ja natuke edasijõudnumatele oma esimeste pilooditundide tegemiseks – kui vigurlend selge, võib juba suuremate ja kallimatega ka katsetada. Kuid saltosid ja slaalomeid saab harjutada ja lihvida juba päris osav piloot ka ja põnevust jätkub kauemaks..

Vaatamata väiksusele võib Parrot Swingi lennuulatus küündida 60 meetrini ja lennuaeg 8 minutini.

Masinat juhitakse puldiga, milleks on kasutaja nutitelefon koos väikese lisaga. See lisa hoiab nutitelefoni ja on sobiva kujuga, et oleks mugav kahe käega kinni hoida. Samuti on Parroti Flypadil juhthoovad ja mobiiliekraan näitab olulisi lennuparameetreid, sealhulgas allesjäänud lennuaega. Flypad võtab üle Bluetoothi ise otse ühendust drooniga ja on selle jaoks optimeeritud, seega saab oma lennuvahendi üle kontrolli säilitada oluliselt kaugemal, kui on tavaline Bluetoothi leviala mobiiliga.

Tegemist on ka täiusliku kingitusega tehniliste huvidega noorele, sest Parrotiga tuleb kaasa programmeerimiskeskkond, millega oma lennumasinat tuunida ja targemaks õpetada. Droon toetab mitmeid mängulisi plokkprogrammeerimise platvorme nagu Tynker või Blockly ja traditsioonilisemaid tekstilise programmeerimise platvorme nagu Javascipt ja Python. Samuti on olemas tugi Apple Swift Playground´ile.

Vaata Parrot Swingi lennudemo:

Vaata, kuidas Flypadiga Parrot Swingi juhitakse:

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.