Lenovo Gaming 3 – mänguriarvuti, mis sobib nii tööks kui mänguks

Kui oled valimas uut arvutit, mis peab sobima igaks olukorraks, eriti aga mängimiseks, siis Lenovol on olemas mudel, mis ei löö rahakotti haigutavat auku. Samas pakub see kiire masin võimsust, mis mängude kõrvalt jooksutab muretult ka kõiki kontori- ja meediarakendusi.

Lenovo Gaming 3 (hind 849,99 eurot) on AMD Ryzen 5 protsessoriga, mida peetakse praegu üheks kiireimaks ja energiasäästlikuimaks valikuks, lisaks toetab seda mängude jaoks sobiv võimas Nvidia GTX graafika, kiire NVMe PCIe SSD salvestusseade ja eraldi numbriklahvidega täisklaviatuur.

Suur 15-tolline Full HD ekraan on sobiv ka videote vaatamiseks ja töötlemiseks. Saad kinoelamuse kätte ja see tuleb seda paremini esile Dolby Audio heliga stereokõlaritest.

15-tollise ekraaniga masin on suurem ja raskem, kui paljud õhukesed äriklassi sülearvutid, kuid sel on ka põhjust. Suurem võimsus, suurem ekraan ja korralik klaviatuur tulebki toekamasse kesta paigutada. Lenovo Gaming 3 kaal on 2,2 kg ja seda pole väga palju ka igapäevaselt kaasas kandes.

Mängude jaoks ja ka hämaras töötamiseks on olemas helesinise tooniga klaviatuurivalgustus, mis valgustab ühtlaselt kõiki klahviääri. Nii on need alati selgelt näha. Klahvikäik on 1,5 mm, seega veidi pikem kui üliõhukestel arvutitel ja mängudes lisab see vajutamisel paremat tunnetust.

Aku kestab 6,7 tundi, mis mänguriarvuti jaoks on üsna normaalne. Kontorikasutaja võiks ju oodata terve päeva kestvat akut, aga seda ei lähe võimsa arvutiga tavaliselt vaja, kuna pistikust eemal viibid sellega ilmselt vähem kui tööpäeva. Kiirlaadijaga saab aku 80% täis ühe tunniga.

HDMI 2.0 pordi abiga saad pildi ka suurele ekraanile saata. Siis on võimalik nutiteleri ekraanilt nii mängida kui filme vaadata.

Ühendustest on sülearvutil veel olemas kaks kiiret USB 3.1 porti, USB 3.2 Type-C Gen1 port, LAN võrgupesa, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, füüsilise privaatsusluugiga veebikaamera ja mikrofonid, mis konverentsikõne ajal taustamüra summutavad.

Pooleterabaidise mahuga PCI Express NVMe SSD on kiirem, kui tavalised SATA ühendusega SSD-d, kiired on ka nii operatiivmälu kui graafikakaardi mälumoodulid, viimased kasutavad DDR6 mälusid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.