Klicki 1000 soovitust

Lenovo IdeaPad 5 2021 – parim keskklassi arvuti sai veel paremaks

Tuntud seeria Lenovo IdeaPad 5 (hind 749,99 eurot) sai sel aastal uuendused, mis paljude spetsialistide jaoks parimaks peetud keskklassi arvuti veelgi paremaks tegi.

IdeaPad 5 uuel, 2021. aasta mudelil on muidugi uusimad AMD 5000 seeria protsessorid, mis annavad juurde kuni 20% arvutisvõimsust, kuid lisandus ka rohkem mälu (16 GB senise 8 GB asemel), aku sai mahtu juurde (70 Wh senise 57 Wh asemel ehk nüüd kuni 17 tundi vs 14 tundi enne), plastist korpus aga asendus kvaliteetse ja vastupidava äriklassi alumiiniumiga.

Kindlasti on rändava eluviisiga kasutajale ka uus laadimisvõimalus. Nimelt saab 2021. aasta seeria mudeleid laadida nüüd ka kompaktse ja universaalse USB-C standardi laadijatega või miks mitte ka suuremast akupangast.

IdeaPad 5 on sobiv nii õppurile, kodukasutajale kui ärikasutajale, keskklassi sülearvutil on madalad taustvalgustusega klahvid ning eraldi numbriklaviatuur.

Kõvaketta asemel on kasutusel kompaktne ja ülikiire PCIe NVMe SSD, mis mahutab 512 GB andmeid. See on ka palju kiirem, kui tavaline SATA ühendusega SSD.

Äriklassi turvalisuse tagavad aga nii veebikaamera füüsiline katteluuk, mille saab igal hetkel kiiresti ette tõmmata kui ka sõrmejäljelugeja sisselogimiseks, mis asub toitenupu peal.

15-tolline ekraan ulatub äärest ääreni, nii et ekraanipaneel katab 90% arvuti kaanepinnast. See tähendab, et suure 15-tollise paneeliga on sülearvuti enda suurus aga ligilähedane vanemate 14-tolliste arvutite korpusega. Kõlarid toetavad Dolby Audio heli.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.