Klicki 1000 soovitust

Lenovo kiire ja kerge sülearvuti — seda saab endale praegu lubada

Kui kiire ja kerge sülearvutiga seonduvad pigem neljakohalised hinnad, siis säästliku ja võimsa AMD Ryzen 5 protsessoriga arvutiga võib saada kaasa peaaegu kõik, mida mobiilsest sülearvutist oodata, pealegi veel üsna soodsa hinnaga.

Sülearvuti Lenovo IdeaPad 5 15 Ryzen5 (hind 699 eurot, valikus on peale halli ka hõbedane ja sinine) aku kestab kuni 14 tundi. Sellest jätkub mobiilsele kasutajale terveks tööpäevaks ja pärast seda veel õhtul pikalt väljas olemiseks või teiseks tööpäevaks. Küljel asuv USB C pesa toetab laadimisfunktsiooni, mis tähendab, et kui sul on näiteks mõni USB C toega monitor, siis ongi arvuti ja ekraani vahele vaja vaid üht kaablit — kõik lisaseadmed võid monitori külge ühendada ning toite saab samuti monitorist. See likvideerib peaaegu kõik juhtmed peale ühe USB C kaabli. Diginomaadile pasliku masina võimas protsessor on eriti energiasäästlik ning jooksutab mängusid suurel ekraanil hästi, toeks Intelligent Cooling tehnoloogiaga kohanduv jahutus ning uus AMD Radeon RX Vega 6 2020 graafikakiirendi.

Kuid positiivseid üllatusi on mobiilse arvuti otsijale selles mudelis veelgi.

Muidugi on kõvaketta asemel mõistlik nüüd kasutada välkmälukettaid ehk SSDsid, kuid ka neid on erinevaid. Lenovo masinas asub PCI Express NVMe SSD, mis on tavalisest SATA-ühendusega SSDst oluliselt kiirem.

Ka operatiivmälu (RAM) on kiirem, 3200 MHz taktsagedusega. Seda on eriti tunda just graafiliste tööde juures — graafikakiirendi saab siis veelgi kiirust juurde.

Üle juhtmevaba netiühenduse arvutis mängides ja meediat tarbides on oluline kiirus ja ühenduse stabiilsus, mida 15-tollise ekraaniga sülearvuti ka pakub: WiFi 6 ehk 802.11ax standard pakub oluliselt paremat andmesidekiirust ja ekraani ülaservas asuvad antennid tagavad korralikuma levi.

Veebikaamera ei üllata millegi erilisega — see on üsna traditsiooniline 1 MP sensori ja HD kvaliteediga, kuid heli aitavad parandada kaks tundlikku mikrofoni.

Mainides veel ära toitenupu sees oleva sõrmejäljelugeja ning taustavalgustusega klaviatuuri, ongi selge, et see masin on justkui loodud väga mobiilse kasutaja jaoks. Kaalu (1,66 kg) poolest ta kõige õhemate ultrabook’idega ei võistle, kuid on siiski piisavalt kerge, et ta kotti teiste asjade kõrval eriti raskemaks ei teegi.

Arvutil on praegu ka üks lisasoodustus, mis kestab, kuni kaupa jätkub: Microsoft 365 kontoripakett tuleb tasuta kaasa.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.