Klicki 1000 soovitust

Lift – hiir, mis on ise külili sinu käe asemel

Kui oled harjunud päevast päeva tasapinnalist hiirt kasutama, siis tundub lõpuks loomulik ka pinge randmes, mis tekib pika tööpäeva jooksul. Kuid tegelikult pole see loomulik, sest sinu käsi on laual lapiti hiire peal lebades tegelikult hoopis ebaloomulikus asendis. Ranne tahab kätt hoida kergelt külje peal. Just selles 57-kraadises asendis hoiabki käelaba vertikaalne hiir Logitech Lift (hind 79,99 eurot).

See hiir on esialgu kätte võttes üsna harjumatu. Samas õpivad ligi 80 protsenti kasutajatest vertikaalse hiire ära juba esimesel päeval ja imestavad tagantjärgi, kuidas nad seni hiirt kasutades ebamugava asendiga harjunud olid. Tõesti, isegi mõne(kümne) minuti pärast tundub käe asend väga loomulik ja hiire liigutamine täpne.

Lift on olemas nii parema- kui vasakukäelistele, mis on hiiremaailmas üsna haruldane. Pigem eelistatakse ju toota paremakäelistele, sest neid on ligi 90 protsenti kasutajatest ning paremal juhul tehakse mõlema käe hiiri, mis on sümmeetrilised ja veelgi ebamugavamad, sest pole otseselt mõeldud kummagi käe jaoks.

Muus osas on tegemist Logitechi uuema aja hiireseeria hea esindajaga, millel on näiteks võimalus ühendada üks seade kuni kolme erineva arvuti või nutiseadmega. Selleks on all nupud, millega saab paaritada kolme seadistusega. Võid ühendada sama hiire nii oma lauaarvuti, sülearvuti ja tahvliga.

Nagu paljud teisedki uuema aja Logitechi hiired, on sellelgi võimalus ühenduda kaht moodi – kas Bluetoothiga või hoopis USB pessa käiva universaalse Logitech Bolt adapteri abil, mis tagab juhtmevaba ühenduse mitme Logitechi lisaseadmega. Bluetoothil on see eelis, et näiteks sülearvutil jääb siis üks USB pesa adapterit mitte kasutades vabaks. Adapter on aga tootja poolt turvatud stabiilse raadioühendusega, mis võib olla mugav lahendus näiteks lauaarvutiga kasutades, millel Bluetoothi pole.

Nuppe pole hiirel nii palju, kui mängurihiirtel, kuid Igapäevaseks kontoritööks on kõik vajalik olemas. Lisaks vasakule ja paremale nupule ja rullikule, mida saab nii sujuvalt kui “hammasrattaga” kerida, on veel ka täpselt pöidla all brauseri edasi- ja tagasimineku nupud lehekülgede vahel navigeerimiseks. Logitech Optionsi tasuta tarkvaraga võib neid nuppe vajadusel ümber programmeerida midagi muud vajalikku tegema.

Toidet saab Logitech Lift ligi kaks aastat kestvast tavalisest AA patareist, mis asub magnetiga kinnituva luugi taga põhja all. Sealsamas on peidus ka Bolti adapter, kui tahad seda näiteks reisile kaasa võtta. Seal kõhu all pesas hoides ei kao see pisike asi ära.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.