Klicki 1000 soovitust

Loobu arvutikastist! Kolm head suure ekraaniga sülearvutit lauaarvuti asendajaks

Muidugi on lauaarvutitel paljudes kodudes oma koht, eriti kui vajad tippvõimsust ja oled näiteks kirglik e-sportlane või profipiltnik ning tahad mahukat meediat töödelda, kuid vägagi heal tasemel saab kõike seda teha ka suure ekraaniga sülearvutiga. Lisaks saad boonusena kaasa kõik-ühes mobiilsuse – kui vaja, vajutad kaane kokku ja pistad sülearvuti kotti ning võid seda sõbra juures, kontoris või kohvikus edasi kasutada.

Siin on kolm just sellist head suure ekraaniga lauaarvuti asendajat, mis töötavad hästi nii kontoris kui kodus.

HP 17 Ryzen3 (529,99 eurot)

Sel sülearvutil on 17-tolline (1600×900 piksline ja mati pinnaga) ekraan ning eraldi numbriklaviatuuriga mugav täis-suuruses klahvistik. Suur puuteplaat on hea hiire asendajana. AMD Ryzen 3 kahetuumalise protsessoriga jätkub akut vaatamata suurele ja heledale ekraanile kuni viieks ja pooleks tunniks. Kuna masin on üsna kopsakas, siis ilmselt sellega enamasti töötatakse paigal olles, seega pole terve päeva kestev aku selle töövahendi jaoks nii kriitiline. Rohkem kui pool tööpäeva saab siiski hakkama. Kiirlaadimisega saab kähku 50% täituvuse vaid 45 minutiga.

Suurele sülearvutile mahub külgedele palju porte, nii on ka sellel HP-l kõik vajalik olemas monitori, USB-ga lisaseadmete, LAN kaabli kui mälukaardi ühendamiseks. WiFi toetab kiiret ac standardit.

HP 17 Athlon (499,99 eurot)

Stiilselt hõbedane AMD Athloni protsessoriga HP sülearvuti pakub juba olulisemalt pikemat aku tööaega (kuni 7 tundi), sest Athlon töötab energiasäästlikult ja oskab taktsagedust reguleerida nii, et akuaega jätkuks kauemaks. Seegi mudel saab 50% akust täis 45 minutiga.

HP arvutil pole küll eraldi LAN-pesa, kuid on ülikiire USB C (kuni 5 Gbit/s) väliste andmekandjatega ühendamiseks. WiFi kasutab ax standardit. SSD on päris mahukas ning talletab kõik vajalikud pildid ja videod – 512 GB.

Honor MagicBook Pro 16 (739,99 eurot)

Õhuke, kerge, võimas ja suure ekraaniga arvuti – kas selline on ikka võimalik? Jah, on küll, selline on näiteks seesama Honori mudel. Hind on küll kallim, mis on igati loogiline, sest selle raha eest saab tõeliselt mobiilse masina, mis lauaarvuti asendajana on kerge ka alati kaasa võtta.

Tänu ülikitsastele ekraaniäärtele on 16-tolline masin sama suur, kui mõned väiksema diagonaaliga vanemad masinad. AMD Ryzen 5 4600H protsessor ja 16,1-tolline ekraan tagavad, et saad teha nii kontoritööd, vaadata filme (koos ruumilise heliga kõlaritega) kui mängida (selleks puhuks on jahutuseks kahe ventilaatoriga süsteem). FullView Display on 100% sRGB värviulatusega, seega sobib pildi- ja videotöötluseks, kus olulised on värvid ja nende täpsus.

Masin on vaid 16,9 millimeetri paksune ja kaalub 1,7 kg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.