Klicki 1000 soovitust

Maailma väikseim 14-tolline sülearvuti – pilt sama suur, aga kotis võtab ruumi vähem

Õnneks toimub ka sülearvutite välises disainis olulisi muutusi peale paksuse vähenemise – Asuse 14-tollise ekraaniga sülearvutiseerial ZenBook 14 UX433 on ekraan küll sama suur, kui 14-tollistel arvutitel ikka, korpus aga oluliselt väiksem. Tekib küsimus, et mille arvelt? Eks ikka ekraaniäärte arvelt, mis nüüd on kahanenud nii õhukeseks, et arvuti külje ja ekraani suhe on 92%.

See tähendab, et kõige õhem ekraaniserv külgedel on ainult 2,9 mm laiune, alumisel küljel aga 3,3 mm. Vaid ülemises servas peab leppima laiema ekraaniäärega, sest Asus on sinna paigutanud traditsiooniliselt veebikaamera, mis nõuab oma osa. Siiski on ekraani kohal 6,1 mm laiusel ekraaniäärel asuv kaamera kasutada mugavam, kui näiteks ekraani allservas ja näitab kasutajat parema nurga alt.

Kokkuvõttes aga on see Asuse 14-tollise ekraaniga süler väiksem, kui isegi paljud 13,3-tollised ning see on mobiilse kasutaja jaoks väga oluline.

Kuid ekraani-korpuse suhe pole maailma kõige väiksemal 14-tollisel sürearvutil ainus eriline omadus. tegemist on teadaolevalt ainsa puutetundliku numbriklaviatuuriga süleriga, mille numbriklahvid kuvatakse hiirepaneelile. Kui soovid, on puutepaneel nagu ikka tavaline hiire liigutamise vahend, kuid samas võib sellele kuvada helendava numbriklaviatuuri. See omadus võib väga mugav olla neile, kellel vaja tihti arvutusi teha – näiteks inseneridele või raamatupidajatele. Arvutada on tõesti palju kiirem, kui numbrid on nagu kalkulaatoril paigutatud ruudustikku puutepaneelil.

Samas on ka täheklahvidega mugav kirjutada, sest spetsiaalse liigendiga tõuseb Zenbookidel klaviatuuripind ekraani poolt veidi üles, mis tagab mugavama kaldus asendi. Samal ajal parandab ülestõstetud serv arvuti jahutusvõimet – õhk saab vabamalt põhja alt läbi käia.

Kui jõudlus on eriti oluline, siis saab valida võimsama mudeli. Asus ZenBook 14 UX433FLC (hind 1249 eurot) kasutab Inteli uut võimsat i7 protsessorit ja SSD ketas on poole suurem – 1 TB. Seda siis võrreldes odavama, Asus ZenBook 14 UX433FA mudeliga (hind 859,99 eurot). Mõned erinevused on veel – näiteks on kallimal UX433FLC mudelil parem graafikakaart (Nvidia GeForce MX250) ja WiFi moodul (802.11ax).

Samas on ühendusliideseid samasugune komplekt ning aku kestab kuni 13 tundi, mis nii õhukese arvuti kohta on väga hea tulemus.

Seega – kui tahad uude aastasse minna eriti kerge arvutiga, mille puhul ei pea valima väiksemat ekraani ning millel on vaatamata väikestele mõõtmetele ka eraldi numbriklaviatuur (puuteplaadil), siis vali üks kahest Zenbooki mudelist. Kallimal on rohkem võimsust, kuid odavamal pole peale mälu ja võimsuse muid järeleandmisi mugavustes tehtud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.